Geoblog.pl    zula    Podróże    zachód Europy rok : 1980 - opis    być w Rzymie i nie widzieć Papieża?
1980

być w Rzymie i nie widzieć Papieża?

Włochy
Włochy, Roma

Niestety tak bywa i dzisiaj . Ojciec Święty Benedykt XVI także rusza w świat .
Papież Jan Paweł II to Papież Pielgrzym i trafiliśmy na czas wyjazdu Ojca Świętego z Watykanu .
Trasa i dni przejazdu naszego wagonu kolejowego była ustalana na początku roku i tak się pechowo poukładało .
Do Watykanu jechaliśmy metrem , potem było zwiedzanie Muzeum Watykańskiego .
Niezliczona ilość obrazów i kilometry sal do pokonania .
Tutaj trzeba być tydzień...dwa a może i więcej aby zobaczyć wszystko .
To wielkie bogactwo Kościoła Katolickiego.
Kaplica Sykstyńska dopełniła i przelała szalę wzruszenia..., że jestem w miejscu , gdzie wybierany był Papież Polak , gdzie Michał Anioł namalował tak przecudne obrazy z dziejów naszej wiary .
Potem przeszliśmy do Bazyliki . Podziwiałam sklepienia , postacie świętych , oczywiście Pietę i zatrzymałam się przy Św.Piotrze ...uścisnęłam palec nogi ...aby kiedyś powrócić .
Wychodząc zobaczyła olbrzymi plac z kolumnadą , która symbolizuje wyciągnięte ramiona Chrystusa .
Dla mnie był to dzień ogromnych przeżyć ,że dojechałam tak daleko i zobaczyłam tak wiele.

danach
danach - 2010-09-19 22:09
Zula , Ty nie widziałaś Papieża w Rzymie, bo go nie było a ja jak byłam w 1979 roku , to stwierdziłam , po co oglądać Papieża jak się go widziało w Polsce i poszłam drugi raz oglądać Muzeum Watykańskie :) Potem już tylko oglądałam w Rzymie tylko Jego grób :(

zula - 2010-09-20 17:34
Nie widziałam jak była pierwszy raz ...potem uczestniczyłam na placu Sw.Piotra i nawet udało mi się dotknąć dłoni Naszego Papieża , choć do dnia dzisiejszego nie wiem jak udało mi się to zrobić ?...stałam na krzesełku , ktoś z grupu mnie trzymał a ja miałam wyciągniętą do granic możliwości rękę !!!
Pamiętam także ,że mieliśmy wielki czerwony transparent z białymi literami o treści :
" Ojcze Święty czekamy w Bydgoszczy "
I się doczekaliśmy !!!

Hania
Hania - 2010-09-23 22:39
Spotkania z Naszym Papieżem były dla mnie zawsze niesamowitym przeżyciem. Miałam to szczęście spotkać go w Rzymie, w sali audiencyjnej jeszcze przed zamachem.Wtedy przechodził przez tę salę po obu stronach i witał się z pielgrzymami a nam łzy lały się z oczu!
Super wspomnienie!

zula - 2022-01-31 15:05
Cudne wspomnienia...każda z nas ma inne...

Małgorzata Zulczyk