Geoblog.pl    zula    Podróże    zachód Europy rok : 1980 - opis    Katedra i malowanie obrazów
1980

Katedra i malowanie obrazów

Niemcy
Niemcy, Köln

Przyjechaliśmy do Kolonii już na terytorium Niemiec .
Spacerowaliśmy ulicami miasta . Wszystko dla nas było nowe, piękne i zaskakujące zarazem.
Pamiętam podświetlane fontanny i szklane drzwi do bogatych sklepów . Byłam oczarowana zachodem i bogactwem , które zobaczyłam . Oczywiście gdy teraz piszę wydaje się dziwne , że takie zrobiło na mnie ...na nas wrażenie .
W Polsce dominował w tamtych latach kolor szary , tak mało było zieleni w miastach a sklepy... to drewniane lady sklepowe !.
Podziwiałam wspaniałą Katedrę , która jako jedyny obiekt nie została zniszczona w okresie II Wojny Światowej .
Na placu w pobliżu Katedry zachwyciły mnie wielkie obrazy ...to dzieła malowane na... bruku lecz piękne !!!
Wieczorem wsiedliśmy do naszej sypialni na kołach aby następnego dnia powitać Paryż .

Hania
Hania - 2010-09-22 16:05
Miałam okazję zobaczyć te piękne malowidła na bruku przed katedrą w Kolonii przed trzema laty.
Robią wrażenie wielkością i precyzją!

zula - 2022-01-31 15:00
Malowidła wzbudziły także zainteresowanie! Obrazy piękne!
Haniu powróciłam do relacji i widzę ,że Twoj komentarz dodałaś...12 lat temu! Szok jak wiele to już lat...
Pozdrawiam

Małgorzata Zulczyk