Geoblog.pl    zula    Podróże    Bułgaria : 2008 i 2019 - wspomnienia    Nesebyr - to trzeba zobaczyć...
2019

Nesebyr - to trzeba zobaczyć...

Bułgaria
Bułgaria, Nesebyr

Miasteczko położone jest w niewielkiej odległości od Słonecznego Brzegu.
Do starej części można dojechać autobusem nr 1 w około 15 minut . Cena biletu wynosi 1,30 lewa . Taksówka dowiezie nas szybciej lecz i drożej - 30 lewa tj około 70 złotych.
Miasto położone jest na niewielkim półwyspie . Widoki są śliczne .
1983 roku Nesebyr zostaje wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
Świątynie - przede wszystkim cerkwie oraz drewniana zabudowa i kamienne uliczki buduje obraz miasteczka.
Turystów jest dużo , kawiarenki lecz i sklepy umieszczone w dolnej - parterowej części domu.
Pamiątki...pamiątki to zdominowało miasteczko. Aż szkoda .
Robię kilka zdjęć . Muszę uważać gdzie idę - nie jest to proste.
Jutro powrócimy tutaj a za moment napiszę co było dalej.

danach
danach - 2019-09-30 11:58
Małgosiu dziękuję za przypomnienie wakacji z przed 40 lat, klimatyczy jest Nesebyr i jakie słodkości serwuje aż ślinka cieknie :)

marianka - 2019-09-30 16:02
Bardzo mi się podobał Nesebyr, ale może dlatego, że we wrześniu było już trochę po szczycie sezonu turystycznego :)

Eugene
Eugene - 2019-10-02 10:34
No tak.
Tam gdzie jest pięknie tam jest dużo turystów.
Kawałek ciasta na deser - jak najbardziej.

mamaMa
mamaMa - 2019-10-02 22:55
Pieknie i smacznie:)

BoRa
BoRa - 2019-10-07 19:07
Nesebyr i Sozopol - to moje dwa ukochane miasteczka w Bułgarii. Dzięki za zdjęcia, dzięki nim przeniosłam się w czasie.

Na talerzu przy ciasteczku napis z kakao??? to oryginalny pomysł na reklamę cukierni:-). Podoba mi się.
pozdrawiam serdecznie,
BoRa

Pamar
Pamar - 2019-10-17 12:31
Napisałaś o licznych turystach i sklepach z pamiątkami. A na zdjęciach udało Ci się uchwycić mimo wszystko magię miejsca :)

Małgorzata Zulczyk