Geoblog.pl    zula    Podróże    Bydgoszcz i okolice ...TEST dodawania zdjęć !    Nakło i wyjątkowe spotkanie...
2019

Nakło i wyjątkowe spotkanie...

Polska, Nakło

Zapytam czy pamiętacie swoją wychowawczynię , wychowawcę ze szkoły średniej ?
Czy macie może kontakt telefoniczny ?
...czy spotykacie się na organizowanych zjazdach szkolnych?

To jest także podróż ...do wspomnień ...do lat nauki przeplatanych często klasówkami, stresem i każdy z was wie czym jeszcze.
Wychowawczyni aktualnie mieszka w Nakle i tam właśnie postanowiłam pojechać.
Z Bydgoszczy pociąg jedzie około 35 minut .
Dworzec Kolejowy oraz tunele peronowe bardzo zniszczone i nie są wizytówką miasta.
Taksówka dowiozła mnie pod sam dom , winda pomogła dalej i za chwilkę mogłam przywitać się z moją wychowawczynią.
Rozmowa , wspomnienia oraz ...kawa i babeczka z Cukierni "Staropolska" prosto z Bydgoszczy umiliły spotkanie.
Potem był spacer alejkami dookoła domu.
Pogoda fantastyczna więc każda z nas z wielką przyjemnością była na powietrzu.
Jak to bywa kolacja jest o określonej porze. Spróbowałam kawałek chleba ...z Nakła i poczęstowałam własnoręcznie pieczonym.
Chleb wzbudził uznanie i ...podziw .
Na koniec moich odwiedzin powstał pomysł spotkania klasowego właśnie tutaj w Nakle.
"Wyzwanie" przyjęłam i wiem ,że uczynię wszystko abyśmy się spotkały.
Dodam tylko ,że szkołę średnią kończyłyśmy czterdzieści siedem lat temu .
Pomyślałam ...ogrom czasu !

Postanowiłam,że skoro jest to pierwsza podróż po wypadku w Anglii niech będzie z noclegiem.
Miałam szczęście.
Po raz pierwszy trafiłam na błąd w systemie rezerwacji i zamiast zapłacić ponad sto siedemdziesiąt złotych - cena wraz ze śniadaniem wynosiła : dwadzieścia pięć złotych. Jedni mają farta w promocji biletów lotniczych a ja w ...Nakle !
Hotel bardzo dobry, pokój o wystroju paryskim a śniadanie wyśmienite !
Przespacerowałam "troszkę" po Nakle.
Chodzenie z kulą nie jest dobrym rozwiązaniem . Trudno jest zrobić zdjęcie i droga jakby dłuższa.
Do Bydgoszczy powróciłam autobusem ...byłam po całej " wyprawie " bardzo zmęczona .

Zapraszam do przeczytania informacji o spotkaniu w Bydgoszczy - 14 września 2019 roku
II SPOTKANIE GEOBLOG.pl
Chętni mile widziani - proszę wpisać w komentarzu .
pozdrawiam

danach
danach - 2019-08-21 20:13
Brawo za pamięć o wychowawczyni, ja moją odwiedzam na cmentarzu :( a spotkania mamy co 5 lat, super sprawa. W Nakle nigdy nie byłam , ups

marianka - 2019-08-22 21:55
Bardzo wzruszająca podróż i piękna inicjatywa!

mamaMa
mamaMa - 2019-08-24 20:48
Jak rzewnie! Niesamowite zobaczyc swoich nauczycieli juz jako dorosly czlowiek - i jakie to i mile i piekne, ze odwiedzilas swoja wychowawczynie:)

zula - 2020-12-20 17:49
Niestety przez Covid nie udało mi się zorganizować spotkania. Dom od marca -z małym wyjątkiem - cały czas zamknięty.
Nasza jubilatka czuje się dobrze a skończyła w tym roku 90 lat.
Z różnych stron bo: z USA, Anglii, Sopotu, Koszalina,Bydgoszczy zostały wysłane życzenia świąteczno-noworoczne. To taka mała niespodzianka...

zula - 2023-10-17 12:44
W przypływie tradości zadzwoniłam do Wychowawczyni...krótką rozmową i moje słowa, że napiszę list. Dzisiaj zapakuję coś i ...poleci do Nakła.
Byłam wzruszona ...

Małgorzata Zulczyk