Geoblog.pl    zula    Podróże    Kutaisi i okolice - Gruzja 2014    Lot do Kutaisi i pierwsze godziny.

Lot do Kutaisi i pierwsze godziny.

Gruzja
Gruzja, Kutaisi

W niedzielne południe do kontroli bezpieczeństwa było dużo ludzi.
Oczekiwanie wyzwalało niepokój pomimo ,że miałam rezerwę czasową.
Po chwili gdy już jestem sektorze lotu dzwonię do najbliższych w Bydgoszczy.
Przed wejściem do samolotu przedstawiciel linii lotniczych przechodzi wśród pasażerów i ogląda bagaże podręczne.
Mam doczepioną karteczkę ”small” czyli wszystko ok.!. Lot spokojny , po chwili kawa i coś jeszcze… :)
Cieszę się ,patrzę na chmury i zachodzące słońce.
Dolatujemy gdy jest już ciemno .
Wychodzę jako jedna z pierwszych . Witamy się z Kote- właścicielem hostelu i oczekujemy na pozostałych aby zabrać na nocleg.
Poznaję szybkość jazdy po gruzińskiej drodze ,ostra lecz bezpieczna .
Pierwsze obrazy z Kutaisi. Jestem zaskoczona widokami w centrum.
Podświetlone budynki ,palmy …ktoś mówi ...to prawie jak Las Vegas!.

Przed przyjazdem pisałam ,że podróżuje sama i chciałabym mieć pokój do własnej dyspozycji oczywiście o ile będzie to możliwe.
Już wówczas przychylność Kote mnie zaskoczyła. Zaoferował duży pokój w cenie 20 lari to jest około 40 zł za noc.
Wiedział także, że moja „wątroba” czaczy nie wytrzyma i ,że spać idę …z kurami !.
Miałam nocleg u gruzińskiej rodziny. Serdeczni młodzi ludzie z dwójką małych dzieci. Dziewczynka dzielnie pomagała mamie.
Można było korzystać z lodówki, zagotować wodę na herbatę czy kawę. W salonie był komputer do użytku gości.
Było blisko do bazy hostelu i sklepu gdzie codziennie można kupić chleb prosto z piekarni i jogurt !.
Pan sprzedający w sklepie powiedział – „kup na śniadanie jogurt i gruziński chleb lub słodką bułkę ”. My tak codziennie jemy!.
Gęsty jogurt był pyszny a gdy posmakowałam bułkę to stwierdziłam ,że nie dziwię się Gruzinom .

tealover
tealover - 2014-06-23 13:41
Wspaniale!!:))))

BPE
BPE - 2014-06-23 16:12
Ty to masz szczęście :-))

Eugene
Eugene - 2014-06-23 20:02
Jogurt i bułka gruzińska pewno pyszna rzecz, może kiedyś spróbuję.

sheriff
sheriff - 2014-06-23 21:28
No i gdzie teraz? Gdzież to dalej się Wać Pani wybiera? Kurczę, jak ja lubię ten kraj - aż się uśmiecham czytając:)

mamaMa
mamaMa - 2014-06-23 21:34
Piekne usmiechy, smacznosci na powitanie - super sie zaczyna:-)

danach
danach - 2014-06-23 23:39
czyli jest hostel a mieszka się u rodziny ?

zula - 2014-06-24 08:27
@Danach
Zakwaterowanie jest w hostelu lecz w przypadku dodatkowej prośby można nocować na kwaterze prywatnej.
Hostel "żyje" do późna w nocy a gdy czacza zaszumi w głowie jest gwarno, wesoło ...co także ma urok ...

Adi2
Adi2 - 2014-06-24 19:38
Przyjemnego zwiedzania

marianka - 2014-06-24 23:21
Cieszę się, że miałaś takie dobre wrażenia z Gruzji. Chyba muszę tam wrócić, zeby to nadrobić;)

stock
stock - 2014-06-26 06:40
Świetny pomysł z tą podróżą. Gruzja jest naprawdę świetna!

BoRa
BoRa - 2014-07-13 13:04
Fajna opcja "nocleg u rodziny", zawsze można pogadać i podejrzeć trochę ich codziennego życia.
podoba mi się.

mirka66 - 2014-10-17 11:07
Mialam ja w planach ale niestety nie wypalila.Moze nastepnym razem.Ale dzieki Tobie bede wiedziala co warto tam zobaczyc.

zula - 2021-02-06 06:57
Było mi u gruzińskiej rodziny wspaniale...dziewczynka po 7 latach to już,,panienka,, :)

Małgorzata Zulczyk