Geoblog.pl    zula    Podróże    Polska- piękny nasz Kraj ! ...    Bydgoszcz ...w karnawałowym nastroju !

Bydgoszcz ...w karnawałowym nastroju !

Polska, Bydgoszcz

Miejsce : I LO im Cyprian Kamil Norwid Bydgoszcz
Data: karnawałowa styczniowa sobota godzina 17.00
Artyści : Orkiestra Muzyków Bydgoskich EMBand pod dyrekcją Pani Ewy Makula
Widzowie : aula wypełniona po brzegi , wstęp bezpłatny.
O tym koncercie dowiedziałam się od Hani , wiernej czytelniczki moich podróży .
Sama nie mogła skorzystać z uwagi na „walkę” jaką prowadzi z infekcją . Leży , łyka antybiotyki a choroba oskrzelowa ma się „dobrze” i …nie chce ustąpić ! .
Wieczór był mroźny, szkoła gdzie odbywał się koncert to… moja szkoła gdzie starałam się kiedyś zdobyć ocenę pozytywną a w tamtych czasach szkoła należała do bardzo wymagających . To było najlepsze liceum ogólnokształcące w Bydgoszczy .
Koncert rozpoczął się punktualnie , obecny był dyrektor szkoły , który użycza zespołowi auli do prób przed koncertami.
Zobaczyłam w galowych uniformach dziewczęta i chłopców , którzy grają na instrumentach blaszanych i drewnianych.
Były klarnety , trąbki i oboje oraz puzony a także perkusja.
Koncert podzielony był na dwie części : karnawałową oraz świąteczną .
Starałam się utrwalić chwile gdy poproszono kogoś z widowni aby razem z orkiestrą spróbował zaśpiewać starą piosenkę „Ada , to nie wypada”. Czekać nie trzeba było długo …podziwiałam głos i odwagę. ! Nagrodzono solistkę burzą oklasków.
Były inne utwory np„ Serduszko puka” czy „Bando” . Potem jeszcze były światowe standardy np. „New York „ a nawet „Marsz Radeckiego” J. Straussa i bisów nie sposób zliczyć !.
II część koncertu to wspólne śpiewanie kolęd .
Każdy z uczestników otrzymał śpiewnik z tekstami poszczególnych zwrotek .
Wszyscy starali się śpiewać choć to nie tak prosto „pokonać” dźwięk orkiestry dętej , która ma w sobie olbrzymią siłę instrumentów.
Podobało mi się .
Podziwiam zapał młodych ludzi , którzy w wolny dzień dają z siebie coś innym !.
Wyzwolili we mnie radość . Śpiewałam utwory i uśmiechałam się .
Stwierdziłam wówczas ,że młodzież ma piękną pasje w swoim życiu a Pani Dyrygent Ewa Makula uczy jak „zgrać” dźwięki , jak przekazać publiczności aby otrzymać burzę oklasków .
Udało się !! .
Bardzo dziękuję za karnawałowo-świąteczny wieczór .
Haniu – życzę wytrwałości i zdrowia !
Pozdrawiam
Małgorzata

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

marianka - 2012-01-31 15:52
Bo młodzież wcale nie jest taka zła!;)

zula - 2012-01-31 16:58
Młodzież jest wspaniała ! .

Hania
Hania - 2012-01-31 17:36
Cieszę się, że koncert sprawił Tobie tyle radości, a ja będę na nim następnym razem.
Panią Makulę i jej zespól już miałam okazję słyszeć. Też byłam zachwycona. Brawa dla młodzieży!

Małgorzata Zulczyk