Geoblog.pl    zula    Podróże    Polska- piękny nasz Kraj ! ...    Bydgoszcz - Kambodża - Paula i dzieci !!!

Bydgoszcz - Kambodża - Paula i dzieci !!!

Polska, Bydgoszcz

Dzisiaj zobaczyłam list w mojej skrzynce .
Na kopercie adres i piękne znaczki – ryby . Pomyślałam z zaciekawieniem… kto z moich znajomych pojechał gdzieś i pisze ??. Zwyczaj pisania listów zanika więc jak już jest coś - to „euforia „ nie zna granic.
To był list z Kambodży, który leciał tylko piętnaście dni z tak odległego kraju .
Dostałam namalowany przez Kim obrazek .
Myślę , że Kim jest dziewczynką bo tylko ona może namalować księżniczkę - .
Piękne rysy twarzy , kolory pomieszane z brokatem. Zobaczycie na zdjęciach sami .
Dostałam także widokówkę z …rajskiej plaży w Kambodży.
Widoki wspaniałe lecz serce moje poruszyło się gdy przeczytałam słowa podziękowania od dzieci .
Dzieci dziękują za kredki , które wysłałam prawie trzy miesiące temu . Przesyłka z Polski „szła” wieki i martwiłam się ,że gdzieś się zgubiła choć była lotnicza ! .
Wszystkie radości - dzieci i moje są wynikiem wolontariatu Pauli , która jest w ośrodku dla dzieci w Kambodży.
Paula wyjechała z Polski 23 listopada 2011 .
Spełnia rolę przyjaciela dzieci i nauczyciela języka angielskiego . Pomaga w pracach kuchennych i pielęgnacyjnych .
Uczy dzieci codziennych obowiązków i zabaw a gdy potrzeba to „tuli” w swoich ramionach.
Zachęcam Was poczytajcie jak się żyje w Kambodży w ośrodku dla dzieci :Paula
Zrobiłam kilka zdjęć na pamiątkę a gdyby ktoś z Was chciał wysłać coś dla dzieci w Kambodży to proszę napiszcie do Pauli .
Dodam tylko ,że kilogramowa paczka lotnicza kosztuje 45 zł.
Radość wszystkich dzieci jest przeogromna .
Zachęcam .

Multimedia (1)
  • rozmiar: 3,05 MB  |  dodano 1 rok temu

mamaMa
mamaMa - 2012-02-16 18:00
Brawo, pani Zula w Bydgoszczy gosci u siebie caly swiat!!!!
Zasluzyla Pani na Order Usmiechu!

neronek
neronek - 2012-02-16 18:16
Cze Zula
No muszę powiedzieć że ........ wielki szacun !!
Nawet długo się nie zastanawiałem chciałbym pomóc wysłać im paczkę tak na początek do 2kg co , gdzie i jak ?
Pozdr
Darek

neronek
neronek - 2012-02-16 18:18
wrzucam link na fejsa . pozdr
Darek

zula - 2012-02-17 13:02
mamaMa - dziękuję ale :
Order Uśmiechu dostała zapewne Paula - dzieci uwielbiają swoją Panią z Polski ...co wiadać na wspaniałych zdjęciach zamieszczonych na blogu :).
Neronek - dzieci się ucieszą !!! :)
pozdrawiam

PaulaDziasko
PaulaDziasko - 2012-02-17 16:29
Zula pisze o znaczkach- a na dwóch z nich jest król, przez mój pośpiech przyklejony 'na leżaco' i przez to pani na poczcie sie obrazila i prawie, prawie kazala wszsytko przepakowywac!

Tak, Kim to dziewczynka, jedna z lepiej mówiących tutaj po angielsku. Ma jeszcze świetną młodszą siostrę i rozważnego starszego brata.

Cieszę się, że list ucieszył! Mam nadzieję, że tak mocno, jak Pani paczka:)
Pozdrawiam!

zula - 2012-02-17 17:48
Przepraszam - teraz już wiem :
Król Kambodży - jest na pierwszym zdjęciu wśród osób niepełnosprawnych .
Paula dzięki za podpowiedź i w tym momencie postarałam się naprawić swój błąd ,

Hania
Hania - 2012-02-18 21:59
Małgosiu, jesteś wspaniała!
Zaraz wchodzę na bloga Pauli!

Małgorzata Zulczyk