Geoblog.pl    zula    Podróże    Polska- piękny nasz Kraj ! ...    Bydgoszcz - Wiosna zimą ...i Koncert Noworoczny !

Bydgoszcz - Wiosna zimą ...i Koncert Noworoczny !

Polska, Bydgoszcz

Oglądałam przepiękne zdjęcia z Krynicy Górskiej umieszczone na stronie BPE.geoblog.pl z 25 grudzień 2011 .
Śnieg , piękne widoki i zjazdy na nartach …aż serce ściska. Dlaczego ? . Nie umiem jeździć na nartach i pewno dlatego tak rzadko bywam w górach.
W Bydgoszczy temperatura wiosenna , prawie jedenaście stopni w słońcu . Kwitną bratki a gałązki wierzby są w barwach zieleni . Mamy zimę we włoskim stylu ? . Bardzo odpowiada mi ta wersja – oszczędzam na ogrzewaniu ! .
Kilka zdjęć …nie tak bajkowych jak Blanki są w mojej galerii .

Postanowiłam ,że napiszę o …wyprawie na koncert i moich o przeżyciach .
Często podróżując po świecie piszemy o paryskiej operze, Teatrze La Scali w Mediolanie i o Nowym Yorku . Sądzę ,że zainteresuje Was co napiszę dzisiaj o bydgoskiej operze .
Od 2003 roku Opera Nova zaprasza na galowe Koncerty Sylwestrowe i Noworoczne .
To wielkie widowisko i wielką sztuką jest kupno biletów . Kolejki do kas , telefony i prośby bo chętnych jest z roku na rok coraz więcej. Każdego roku zespół artystów opery opracowuje nowe układy choreograficzne , szyte są kostiumy.
To prawdziwa premiera wykonaniu solistów, chóru , baletu i orkiestry.
2 stycznia 2012 roku uczestniczyłam w ostatnim dodatkowym koncercie , który został nazwany „Na życzenie publiczności”.
Byłam po raz pierwszy i nie widziałam tak wspaniałego widowiska.
Najpiękniejsze fragmenty operowe . Pięć sopranów ,tenor i trzy basy to artyści bydgoskiej Opery Nova.
Zespół baletowy oraz gościnnie członkowie gdyńskiego Akrobatycznego Teatru Tańca-„Mira-Art.”
Arie z operetek i przeboje musicalowe. Instrumentalne przeboje i piosenki włoskie , francuskie i meksykańskie.
Potem piosenki z Kabaretu Starszych Panów i w nawiązaniu do Euro 2012 stary piłkarski przebój Maryli Rodowicz.
Zmiany dekoracji , podnoszone sceny i specjalnie ustawione światła.
Koncert trwał trzy godziny z przerwa na lampkę szampana .
Gospodarzem świątecznych wieczorów był Pan Cezary Pazura, który zabawiał wszystkich swoim humorem .
Pan Pazura określił, że Bydgoszcz ma najpiękniejszą operę w całej Europie ! . Była w tych słowach prawda.
Wspaniałe widowisko zakończyło się fajerwerkami i serpentynami oraz życzeniami od całego zespołu artystów i dyrygenta Piotra Figas , który pełni także funkcję dyrektora Opery Nova.

Szkoda ,że tylko trzy dni grano galowe przedstawienia .
Wiem ,że uczynię wszystko aby być w ostatnich dniach roku 2012 w operze bydgoskiej .
Myślę ,że Telewizja Polska mogłaby przeprowadzić bezpośrednią transmisję w programie ogólnopolskim.
Wielka i piękna byłaby to artystyczna uczta dla wszystkich Polaków !.
Może napisać prośbę do Opera Nova w Bydgoszczy i TVP w Warszawie ???.

Aktualny repertuar : Opera Nova

Multimedia (1)
  • rozmiar: 2,78 MB  |  dodano 1 rok temu

danach
danach - 2012-01-06 22:30
oj wiosnę widziałam, bo forsycje kwitły nieśmiało, a o Operze słyszałam dużo ale jeszcze nie była :) a jest długi weekend do tego i sobie poczytam geobloga :)

marianka - 2012-01-07 00:31
Dobry pretekst, żeby wybrać się do Bydgoszczy;)

Małgorzata Zulczyk