Geoblog.pl    zula    Podróże    Polska- piękny nasz Kraj ! ...    Bydgoszcz w świątecznych barwach...

Bydgoszcz w świątecznych barwach...

Polska, Bydgoszcz

Poniedziałkowy wieczór – 26 grudzień - spokojny i rodzinny .
Postanowiłam wyruszyć na spacer po moim mieście aby pokazać jak prezentuje się miasto w ten wyjątkowy dzień .
Sądziłam ,że będzie niewiele osób i nawet obawiałam się czy to bezpieczny pomysł .
Radość była tym większa gdy zobaczyłam całe rodziny spacerujące głównymi ulicami .
Przechodząc przez most na Brdzie pomyślałam ,że mamy …most aniołów jakby prosto z Rzymu! .
Prezentuje się bardzo ładnie i wzbudza zainteresowanie przechodniów .
Rynek Starego Miasta przepełniony był dziećmi . Pośrodku placu ustawiono szopkę . Wszystkie figury wykonali uczniowie z Liceum Plastycznego. Szopkę zatytułowano „ Wielcy Twórcy Europy” . Obok Maryi ,św. Józefa i Dzieciątka pojawiają się Michał Anioł , Vincent van Gogh , Salvador Dali , Pablo Picasso , Xawery Dunikowski oraz Imhotep – genialny budowniczy piramid egipskich .
Za nimi stoją trzy ogromne anioły . To bardzo nowatorska forma .
Przeszłam ulica Długą i znowu skojarzenie …Pola Elizejskie choć bez samochodów ! .
Na Wyspie Młyńskiej dzieci bawiły się w wieczornym świetle na placu zabaw …a miał być śnieg , bałwan i sanki ! .
Ustawiono wielką choinkę z niezliczona ilością lampek w kształcie kuli ziemskiej . Wygląda pięknie i jest obiektem wielu zdjęć .
Potem minęłam włoska kawiarnie i jak bym przez moment była we Florencji .
Spacer zakończyłam w Katedrze pod wezwaniem św. Marcina i św. Mikołaja . Wnętrze wypełnione było wiernymi .
Podeszłam do szopki i powróciły wspomnienia z dzieciństwa … .
Zrobiłam zdjęcie przepięknej malutkiej szopki i byłam zachwycona.
A jak prezentuje się Twoje miasto ? .
Napisz proszę - ciekawa jestem .

Pozdrawiam – Małgorzata

Multimedia (1)
  • rozmiar: 3,29 MB  |  dodano 1 rok temu

mirka66 - 2011-12-28 19:33
Piekne zdjecia.
Piekny i nastrojowy czas.

danach
danach - 2011-12-28 21:55
tak plastycznie opisałaś miasto, że czułam się jak bym tam teraz była, u mnie też pięknie ale bez śniegu to trochę mało zimowo

bogmar
bogmar - 2011-12-29 12:01
W tak wystrojonym mieście zapewne miło się spacerowało.

marianka - 2011-12-31 21:34
Bardzo podoba mi się zabawa w skojarzenia z miastami i szopka;)

Małgorzata Zulczyk