Geoblog.pl    zula    Podróże    Polska- piękny nasz Kraj ! ...    Bydgoszcz - moje myśli ...świąteczne !

Bydgoszcz - moje myśli ...świąteczne !

Polska, Bydgoszcz

Czytałam wczoraj zakończenie podróży Piotra , który po kilku latach powrócił do domu.
Byłam pod wrażeniem . Zajrzałam w jego pierwszą podróż na blogu , pooglądałam zdjęcia i zapisy .
Pomyślałam jak wielka różnica jest w przedstawianych zdjęciach - o pisaniu nie będę wspominać .
Ostatnia podróż ponad ludzkie siły przeplatana została perfekcją i pięknem obrazu. Z treścią oczywiście są problemy bo całość pisana jest w języku angielskim …może i dobrze ! , lecz trzeba poświęcić zdecydowanie więcej godzin aby bez tłumacza Google zrozumieć .
Zapewne powrócę na strony opowieści poczytaj tutaj

Czytałam także : Samotna wędrówka do Iranu
i jak sam określił …dalej .
Podróż trwała pół roku i także została wspaniale udokumentowana opisem i zdjęciami .
Można czytać i czytać …
W tym wyjątkowym dniu wiele osób z grona geoglobowiczów „rozwianych” była po świecie .
Życzenia przesłałam do Tajlandii i Kambodży . „Kibicuje” Oli i Łukaszowi , którzy od ponad roku zwiedzają azjatycka część świata : to piękna książka .
Paula jest wolontariuszką w Kambodży blog.
Jej opisy dają nam możliwość poznania pracy wśród dzieci , które znajdują się w sierocińcu .
Podziwiam pomysł Pauli na spędzenie zimy w ciepłym klimacie .
Przed wyjazdem tak określiła ,że nie chce nosić swetrów w Polsce lecz nie dopisała ,że chce pomagać ucząc dzieci angielskiego .
Paula nie napisała ,że chce uczestniczyć w pracach kuchennych i …nie napisała o wielu jeszcze czynnościach o których teraz zdaje nam relację .
Te dwa ostatnie prowadzone blogi poruszyły mnie w ostatnich dniach.
Zapisy dokonywane są piękną polszczyzną bez „wstawek”, które może i czasem mogą rozweselać innych lecz kaleczą nasz piękny język .

W tym dniach myślałam czy Blanka ze swoją rodziną zachwyca się górami w Krynicy ?
Czy Dance udały się wszystkie zaplanowane dania wigilijne?
Czy Mirka pojechała do Kolonii aby zobaczyć maleństwo z rodziny?.
Jak bliskie są osoby poznane dzięki turystycznym stronom portalu ! .
Myślałam czy Marianka dopisze coś jeszcze o Rzymie ?! . A jestem pewna ,że Anna M pisze kolejne rozdziały wędrówek i za moment pochłoniemy treści ! .
Myślałam czym zaskoczy nas rav i gdzie teraz pojedzie ?
…a Sebastian M. jakie cudo UNESCO umieści na blogu…
Czekam także na uzupełnienie przez Karolę swojego wędrownika po Skandynawii . Wiem ,że pracy z tym wiele i …pomalutku , rozdział po rozdziale …zdjęcia i będzie gotowe ! Jestem cierpliwa…
Ucieszę się gdy zobaczę nowy opis Marysi i Bogdana , którzy jak mówią to „starzy” turyści i samotnie zaczęli zwiedzać daleki świat . Oj wiele by pisać o osobach : bo jest jeszcze ciekawy.geoblog.pl , który zawsze mnie intryguje i chce go zapytać o te „gwiazdki” i ilości …lecz myślę ,że po co ??!
Wielkim zaskoczeniem tego podróżniczego roku jest Pola , która razem z rodzicami zwiedziła już trzydzieści państw świata a ma trzy lata .
I jeszcze…jest Bogna , która marzy o podróży dookoła świata, podobnie jak my wszyscy !...

Życzę Wszystkim zdrowia i …najpiękniejszej podróży życia ! .
Dziękuję ,że dzięki Wam byłam w tylu miejscach naszego Globu…
a ja jutro … wezmę aparat fotograficzny do ręki ruszę ulicami Bydgoszczy aby pokazać Wam jak prezentuje się miasto w świątecznych nastroju .

Wszystkie osoby zamieszczone w treści są prawdziwe i mają swoje strony na geoblog.pl , polecam :
Blanka – POCZYTAJ
POCZYTAJ

Multimedia (1)
genek
genek - 2011-12-25 19:45
w imieniu Poli bardzo, bardzo dziekuję za pamięć i życzę przy okazji wielu wielu udanych podróży i wspaniałych z nich wrażeń na które z niecierpliwością czekamy. Blog Zuli to mój ulubiony!!!!

mamaMa
mamaMa - 2011-12-25 22:33
Pani Malgorzato,
dziekuje, dziekujemy za pamiec, dobre mysli, zrozumienie, empatie i trwanie przy nas i z nami.
Zycze Swiat pogodnych i wypoczynku zasluzonego, czasu dobrego, podrozy niesamowitych, osobistych czy to sledzonych. W jakis magiczny sposob jest Pani obecna w wielu z nich - i niech to trwa jak najdluzej - nasze wspolne ziemskie piekne wedrowanie!

PaulaDziasko
PaulaDziasko - 2011-12-25 23:56
Bardzo to miły wpis i na pewno wielu osobom spędzającym święta daleko od domu dodaje wiele ciepła!
Tobie rowniez zyczę w te i kolejne dni wszystkiego, co najlepsze i trzymam kciuki za dalsze podrozowanie z uczestnikami geoblogu!

mirka66 - 2011-12-28 19:31
Malgosiu dziekuje za mily wpis.
Mysle,ze swieta byly mile i szczesliwe.Zycze wiec szczesliwego Nowego 2012 Roku.Aby wszystkie marzenia sie spelnily. :)
Ja po 8 latach ,w koncu pojechalam na swieta do Polski ,do moich rodzicow.Bylo wspaniale.Dzisiaj wlasnie wrocilam do domu.
Ciezko bylo mi sie rozstac z rodzicami i siostra.Serce bolalo przy pozegnaniu.Niestety takie jest zycie.Co dobre szybko sie konczy.Teraz bede przez caly rok czekac z niecierpliwoscia na kolejna wizyte u moich najblizszych.:(

BoRa
BoRa - 2011-12-28 21:25
Droga Zulo!
Jesteś wspaniałą, ciepłą osobą, zaskakujesz mnie niesamowitymi pomysłami i cudownymi wpisami, tym bardziej jest mi niezmiernie miło, że w Twoim świątecznym wpisie znalazło się trochę o mnie. Co więcej, zdałam sobię sprawę, że z wymienionych przeze Ciebie osób większość to również moi ulubieni blogowicze. Cieszę się, że należę do tego grona.
Życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, spełnienia marzeń i dalszych fantastycznych wpisów na blogu. Bora

danach
danach - 2011-12-28 21:52
Małgosiu , Ty czas Świąteczny spędzasz z nami poprzez geobloga, to miło znaleźć się w tym szacownym gronie, może znajdę czas i powędruje za Twoimi wskazówkami , a na pewno warto.Z wszystkim zdążyłam , Wigilia się udała a teraz mam czas na czytanie , pozdrawiam poświatecznie ale przed Nowym Rokiem

bogmar
bogmar - 2011-12-29 12:11
Małgosiu jesteśmy mile zaskoczeni tym wpisem w geoblogu.Dziękujemy za miłe słowa dla wszystkich geoblogowiczów i tym wpisem chcemy się dołączyć do Twoich życzeń.

Małgorzata Zulczyk