Geoblog.pl    zula    Podróże    Praga : 1987 - opis i skanowane przeźrocza - NOWOŚĆ    zdjęcia i nocleg
1987

zdjęcia i nocleg

Czechy
Czechy, Praga

Celem wyjazdu do Pragi było zwiedzenie miasta z ...książkowym przewodnikiem oraz wykonanie zdjęć .
Jechałam razem z Eugeniuszem , który podobnie jak ja interesował się utrawalaniem piękna na fotograficznej kliszy .
Robiliśmy przeźrocza aby potem czekać na termin wywołania i odebrać ...udane zdjecia z "Fotonu".
Takie to były czasy - nie było aparatów cyfrowych . "Smiena", " Zenit " i najlepszy ..."Druh "??? ! !!. Kto z Was przypomina sobie ...chyba niewiele osób ?. Klisze do aparatu były firmy "Orwo" - chyba dobrze pamiętam? .
Mieliśmy po dziesięć filmów z czego po selekcji pozostawało trzy - cztery. Oczywiście to były te najładniejsze zdjęcia.
Pamiętam ,że zachwyciła mnie Złota Uliczka i widok ze wzgórza . Podziwiałam wspaniały , dostojny Most Karola i... malarzy , którzy farbą przedstawiali piękno !. Zegar w centrum miasta także wzbudzał wielkie poruszenie ...Zwiedziliśmy kilka kościołów i stary cmentarz żydowski z położony w centrum miasta .
Nie pamiętam czy jedliśmy posiłek w restauracji...więc zapewne nie...ale z pewnością mieliśmy konserwę turystyczna przywiezioną z Polski i kanapki przygotowane na drogę !
Dzisiaj poszłabym za knedliki ...może wyczytałabym coś ciekawego z karty dań i rozkoszowałabym się praskim daniem!
Nocleg mieliśmy u Pani , która pozostawiła nam całe mieszkanie - niewielkie zresztą - do własnej dyspozycji . Poprosiła abyśmy w dniu wyjazdu zostawili klucze w skrzynce na listy . Podobało mi się bardzo to ,że osoba tak do nas " ufnie" podeszła !

danach
danach - 2010-09-17 18:16
a na piwie u Szwejka byłaś ? Tam podają wyborne knedliki :)

zula - 2010-09-17 18:49
Nie - ale mam nadzieję ,że będę !!! :)

Hania
Hania - 2010-09-22 15:48
Właśnie "Druhem" robiłam zdjęcia na mojej pierwszej samodzielnej wyprawie turystycznej pociągiem do Budapesztu w 1972 roku.
Zdjęcia nie są dobrej jakości, ale czarno-białe pamiątki super!
Potem, wraz z mężem robiliśmy zdjęcia "Smieną",sami je wywoływaliśmy.To dopiero była frajda!
Nasza radość nie miała granic, gdy udał nam się kupić "Zenit", a za kilka lat "Zenit ZX".
Dzisiaj już tylko aparat cyfrowy i robimy zdjęć do woli, by wybrać do albumu te najładniejsze!

marianka - 2012-01-11 10:53
Podobnie jak z tymi z Irlandii, tu też jestem zakochana w kolorach utrwalonych na przeźroczach!

mirka66 - 2012-01-11 13:21
Super te przejzrocza.Lubie je tak samo jak stare zdjecia.
A co do Pragi - jest cudowna.

Małgorzata Zulczyk