Geoblog.pl    zula    Podróże    Stany Zjednoczone Ameryki Północnej : 1994 - opis    Washington - miasto dla ...turystów .
1994

Washington - miasto dla ...turystów .

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, Washington

Waszyngton – eleganckie, rozległe miasto z szerokimi alejami i parkami , miasto o unikalnej atmosferze, miasto tradycji i nowoczesności.
Miasto ulubione przez turystów.
Kamień węgielny pod budowę Kapitolu położył w 1793 roku Jerzy Waszyngton – pierwszy prezydent państwa. Po siedmiu latach budowy obradował tu po raz pierwszy Kongres- najwyższy organ władzy ustawodawczej Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej .
U podnóża Kapitolu zaczyna się główna promenada miasta , kończy się zaś na brzegiem Potomacu , u stóp pomnika prezydenta Lincolna .
Stojąc na stopniach Kapitolu widzimy tak zwaną „ Iglicę „ – pomnik na cześć pierwszego prezydenta .
Rekordy popularności bije Muzeum Lotnictw i Astronautyki NASA . Podziwiać tam można pierwszy pojazd kosmiczny, pierwszy samolot , który obleciał ziemię , moduł Apollo II .
Gmach głowy państwa to Biały Dom.
Prezydent pracuje w skrzydle urzędowym budynku, rodzina mieszka na pierwszym piętrze.
Część budynku udostępniona jest dla publiczności . Zwiedzać można jadalnię i komnaty w kolorze czerwonym , błękitnym i zielonym .
Spacerujemy dalej , dochodzimy do schodów , które prowadzą nas pod pomnik kolejnego prezydenta Stanów Zjednoczonych – Lincolna. Chodząc zachwycamy się urokiem miasta .
Waszyngton – to przepiękne miasto zieleni , przestrzeni i wielu turystów. !!!

Uwaga : jest to zapis podróży z 1994 roku .

zula - 2017-03-03 12:44
Tutaj na Kapitału w jednej z sal obserwowałam efekt odbicia głosu.Zdanie wypowiedziane przez Ewę w jednym rogu a doskonale słyszałam w drugim końcu!
Pamiętam jak idąc zaczepił mnie człowiek o bardzo ciemnej karnacji.Zapytał gdzie mieszkam i ofiarował duża szyszka! Uśmiech za uśmiech.
Pamiętam także słowa mojej Babci,która mówiła ,że zawsze muszę mieć w kieszeni dolara ... gdyby coś!
Była w US A 15 lat...Poznała zasady kraju...

Małgorzata Zulczyk