Geoblog.pl    zula    Podróże    Budapeszt : 1973 - opis    polecam
1973

polecam

Węgry
Węgry, Szentendre

To niewielkie miasteczko w pobliżu Budapesztu.
Warte jest zobaczenia a ja pamiętam ,że jadłam tutaj najwspanialsze brzoskwinie ! Duże,soczyste i nigdy potem już takich nie jadłam.
Pamiętam także zupę gulaszową - ostrą i pikantną a także to ,że w każdej jadłodajni czy restauracji na stołach były dzbanki z wodą .

Hania
Hania - 2010-03-22 23:58
Też pamiętam te dzbanki z wodą do każdego posiłku i każdego dnia w stołówce 2 papryki na talerzu, których zapachu wtedy nie znosiłam. Byłam na Węgrzech po raz pierwszy w 1970 r. na Młodzieżowym Kongresie Esperantystów w Szeged (nauka esperanta otworzyła mi drogę do marzeń). Moja pierwsza już samodzielna wyprawa z bezpłatnym biletem FIP w 1972 r. to właśnie Węgry, a ściślej Budapeszt i tak jak Ty walczyłam na Dworcu Keleti o miejscówkę na powrót.
Udana podróż i marzenia na kolejną wyprawę w następnym roku. I była, podróż do Francji!

zula - 2011-01-16 23:58
Haniu jak cudowne są wspomnienia z podróży marzeń !!!

Hania
Hania - 2011-11-05 18:19
Małgosiu, wracam do Twoich cudownych opisów, które przypominają mi moją pierwszą podróż za granicę, właśnie do Budapesztu.

Rybak
Rybak - 2012-01-23 20:06
Węgry
najwspanialszy kraj który znam, a Budapeszt zawsze wprawia mnie w zachwyt. Tam mógłbym zamieszkać, byłem tam wiele razy i zawsze chętnie wracam

Eugene
Eugene - 2014-05-27 00:12
Wspaniale powspominać.

gryka
gryka - 2022-01-30 12:57
Super cofnąć się do początków :-) Dla mnie pierwszym wyjazdem zagranicznym z rodzicami był Berlin (2 latka), samodzielnym z kolonią - Czechosłowacja, pierwszym samodzielnym wyjazd do wujka do Niemiec, do Monchengladbach (wprawdzie tylko w autokarze byłam sama). A potem to juz wspólne wyjazdy z Tomkiem, od Slowacji się chyba zaczęło...

Małgorzata Zulczyk