Geoblog.pl    zula    Podróże    Ratujmy GEOBLOG.PL !... zmiany...zmiany! Idzie dobre!    Listy do Piotra - właściciela Geoblog.pl
2021

Listy do Piotra - właściciela Geoblog.pl

Polska, Bydgoszcz

Wysłany list 30 czerwca i 1 lipca 2021 roku do jednego z właścicieli Geoblog.pl

"...Dzień dobry Panie Piotrze.
Mamy problem na Geoblog.pl.
Nie działa mapa.
Nie możemy dodawać miejscowości czyli nasze działanie jest zamknięte.

Podróże się nie pojawią przez błąd systemu strony.
Oczekujemy na szybkie działanie.
Pozdrawiamy
zula i mamaMa "..

Odpowiedź

" Dzień dobry,
Niestety Google zmienia API , na dodatek jest ono płatne powyżej pewnej ilości odwiedzin.
Nie wiem czy uda mi się ogarnąć.
Kolega, który jako jedyny zna Geoblog od wewnątrz powiedział ,że przyjrzy się
ale on ma trójkę dzieci i nie bardzo ma kiedy pracować po godzinach.
Pozdrawiam
Piotr Kotkowski "...

Co dalej ?
Nie wiem co to API ?
i nie wiem jeszcze wiele...

Pomocy dopowiem bo Bydgoszcz w pierwszej informacji jest w Gdańsku

Pozdrawiam Małgorzata - zula

zula - 2021-07-05 08:09
Piszę normalnie a system po zamieszczeniu na stronie umieszcza tekst z nienaturalnymi szerokim przerwami...czy to nowy problem?
Nie jest osobą ,która zna programy komputerowe...jestem " stara" generacja ,która coś poznała lecz zaradzić nie potrafi...

keyla
keyla - 2021-07-05 10:40
Zula - ten rozstrzelony tekst to wynik formatowania odpowiedzi w programie, w którym został ten tekst napisany. To nic na Geoblogu :)
Żeby pozbyć się formatowania (czyli rozstawu tekstu, czcionek, odstępów itd) najłatwiej przekopiować tekst do zwykłego notatnika (dokument tekstowy txt - w każdym komputerze istnieje) i dopiero potem z tego kopiować dalej. Dokumenty tekstowe są tak prostą formą, że same z siebie niwelują formatowania tekstów kopiowanych :)
Pozdrawiam i trzymam kciuki!
Fajnie, że mapy zaczęły działać.

A jeszcze myślę sobie, że jeśli to jest płatne, to można sprawdzić jaka to kwota i ewentualnie zrobić zrzutkę żeby opłacić to API - jeśli każdy pewnie zrzuciłby się po kilka złotych, to problem byłby rozwiązany. Można też pomyśleć o o postawieniu Geobloga na nowo w zgodnych z obecnymi wymogami technologicznymi standardach, ale pewnie to ogrom prac na który nikt się nie zdecyduje :)

zula - 2021-07-05 13:58
Dziękuję...spróbuję lecz gdy zamieściłam wszystko było dobrze. Potem edytowałam i zobaczyłam ,że coś nie tak. Poprawiłam było dobrze...i teraz znowu żle. Nie mam już cierpliwości
Oczywiście rozwiązanie jest- myślę o płatności lecz i powinna być "Opłacna"
Osoba która potrafi,chce i zajmie się.
Powiem w stylu Genka ...będzie hulało gdy rozwiąże się,,drobne,,problemy

Ja jak widać nie znam się na tym.
Pozdrawiam

zula - 2021-07-05 14:14
Odnośnie map.
Niestety nie działają. Naniosłam ręcznie dla Bydgoszczy .Tu jako tako pamiętałam. Chciałam poprawić Bydgoszcz,ktora wylądowała w Gdańsku lecz nie zadziałało.
Ktoś pisał o Operze a dla mnie to coś nowego.

Małgorzata Zulczyk