Geoblog.pl    zula    Podróże    Bydgoszcz i okolice ...TEST dodawania zdjęć !    Piwnica Pod Baranami w Bydgoszczy !
2020

Piwnica Pod Baranami w Bydgoszczy !

Polska, Bydgoszcz

Ach co to był za dzień !
Pierwszy dzień 2020 Roku i takie wydarzenie ...
Nigdy nie byłam na występie zespołu "Piwnicy Pod Baranami" a gdy lat wiele temu byłam w Krakowie to zwiedziłam miejsce koncertów.
Zobacz i poczytaj MÓJ KRAKÓW
Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią na afiszach odbędzie się koncert Kolęd i Pastorałek.
Sala wypełniona jest po brzegi pomimo ....wczorajszej sylwestrowej nocy!
Pełna gala występujących i przybyłych na koncert.
"... Zespół Piwnicy rozpoczął sześćdziesiąty sezon swojej działalności kultywując w swoim przesłaniu najlepsze wzorce europejskiego kabaretu, rodzimych teatrzyków przedwojnia, jak i tego bardziej współczesnego.
Wszystkie utwory to oryginalne kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do tekstów Dymnego, Nowaka, Długosza, Wójtowicza i innych.
Ten niezwykły występ - który już od 20 lat przygotowują twórcy i kompozytorzy związani z Piwnicą, co roku prezentując nowy repertuar - będziemy mieli okazję obejrzeć w wykonaniu ponad 30 osobowej grupy artystów, gwiazd i muzyków Piwnicy pod Baranami."... To słowa ,które czytam na stronie w Internecie .
Bardzo podoba mi się . Prowadzenie koncertu , soliści oraz muzycy,którzy akompaniują podczas występów.
Poznaję najmłodszą i podobno najbardziej zdolną solistkę ,która wystąpiła w Watykanie.
Jest osoba dystyngowana o cudnym głosie ...piękny występ.
Osoba prowadząca koncert opowiada o solistach i sukcesach.
Brakuje mi jednak programu koncertu. Pamiętam jak "kiedyś" można było kupić drukowany program występu.
Niestety dzisiaj nie - a szkoda i to wielka.
Koncert kończy się bisem oraz burzą oklasków słuchaczy .
To był udany noworoczny wieczór...

Czas pomyśleć o Krakowie ...koniecznie należy pojechać...wiosną czy jesienią ?

Na stronie www.kupbilecik zamieściłam ocenę i dałam te oto słowa:
Małgorzata 2020-01-03 15:43:53 Piwnica Pod Baranami - Kolędy i Pastorałki - Bydgoszcz z 1 stycznia 2020 o godz. 17:00
"Koncert Piwnicy Pod Baranami to perełka w Bydgoszczy. Utwory piękne, wykonanie fantastyczne...treść głęboka!
Pomyślałam,że gdyby była przerwa to ludzie nie wychodziliby w trakcie koncertu."

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

danach
danach - 2020-01-08 12:10
Pięknie rozpoczęłaś Nowy Rok, uczta dla ducha, niech Ci się wiedzie cały rok 2020 :)

marianka - 2020-01-08 20:18
Wizyta w Krakowie - koniecznie! Daj znać, to zrobimy z migot mały zlot geoblogowiczów!

mamaMa
mamaMa - 2020-01-16 22:17
Jakie nazwiska! Towarzystwo wyborne!

Małgorzata Zulczyk