Geoblog.pl    zula    Podróże    Polska- piękny nasz Kraj ! ...    Ciechocinek i pieśni Bułata Okudżawy .
2019

Ciechocinek i pieśni Bułata Okudżawy .

Polska, Ciechocinek

Otrzymałam powiadomienie o koncercie Zespołu Piramidy z Gdańska z recitalem pieśni Bułata Okudżawy.
Decyzja została podjęta w jednej chwili . Idę na koncert.
Nie byłoby w tym nic dziwnego lecz musiałam dodatkowo poszukać noclegu .
Namawiałam jedną , drugą osobę - bezskutecznie i w końcu stwierdziłam ,że jadę sama...do Ciechocinka!
Przejazd autobusem Flixbus jest komfortowa . Szybko i bardzo wygodnie a bilet z jedną stronę to koszt około dziewięć złotych.
Uzdrowisko w majowym słońcu prezentowało się bardzo ładnie. Zielono i kolorowo w kwiatach .
Specjalne turystyczne samochody robią rundę dookoła miasta. W ten oto sposób zastąpiono dorożki ,które kiedyś może były atrakcją.
Posiedziałam , pooglądałam kuracjuszy i nie spotkałam nikogo znajomego. Może do trzech razy sztuka ...może ?
Letni Teatr położony jest na skraju parku. To piękna drewniana konstrukcja . Inicjatorem odbudowania był Pan Jerzy Waldorff .
Punktualnie o godzinie 19 rozpoczął się koncert. Teatr wypełniony był po brzegi .
Zespół Piramidy występował w trzy osobowym składzie : Tomasz Imienowski - gitara basowa, Artur Chyb - gitara a wykonawcą ballad był Piotr Kajetan Matczuk. Piotr opowiadał anegdoty i wspominał spotkanie w Moskwie z żoną Bułata Okudżawy .
W niektórych momentach zakręciła się łezka w oku. Wspomnienia powróciły . Pośpiewaliśmy nawet przy akompaniamencie gitar.
Utwory takie jak : „Majster Grisza” , „Piosenka o papierowym żołnierzyku” czy „Wybaczcie piechocie” pozostaną w naszej pamięci przede wszystkim w wykonaniu Bułata Okudżawy . Cieszy jednak ,że następne pokolenia w swoim repertuarze mają te utwory oraz także :„Niebieski Balonik” „Trzy miłości” czy „Modlitwa” i wiele innych. Koncert trwał prawie dwie godziny.
To był wzruszający i piękny koncert.

Multimedia (3)

mamaMa
mamaMa - 2019-06-03 21:34
Zatrzepotalo mi serce - o Okudzawie pisalam magisterke:)
I jeszcze Waldorff i jeszcze sluszna decyzja o wyjezdzie wbrew odmowom!
Serce rosnie!

zula - 2019-06-03 21:42
To mam dla Ciebie płytę z utworami ,które wykonuje zespół Piramidy . Wiedziałam ,ze będzie dla Ciebie już w Ciechocinku !

mamaMa
mamaMa - 2019-06-03 21:44
Naprawde?
Co za intuicja!!!
Dziekuje i ciesze sie bardzo:)
Odbior osobisty;-)

zula - 2019-06-03 21:48
Oczywiście !!!

genek
genek - 2019-06-03 23:27
slucham od lat i za kazdym razem cos nowego odkrywam.

danach
danach - 2019-06-04 00:00
Brawo Zula, że pojechałaś nawet bez towarzystwa i się dobrze bawiłaś, Ciechocinek z kwiatami się pięknie prezentuje :) Towarzystwo za to będzie do Kazimierza nad Wisłą !

zula - 2019-06-08 07:14
Danusiu...już za parę dni , za dni parę!

HANIAH
HANIAH - 2019-06-18 21:40
Nie mogłam być na koncercie, ale chociaż sobie popatrzę i posłucham.
Bratki, jak co roku najpiękniejsze są w Ciechocinku!

marianka - 2019-07-11 22:53
Ale miło posłuchać! Doskonały pomysł z dodaniem tu tych piosenek.

zula - 2023-10-06 15:07
Do dzisiaj nie wiem dlaczego Geoblog.pl zablokował i zlikwidował dodane nagrane. Stare są od tego dnia nie ma! Wielka szkoda...mojej pracy i urozmaicenia dla osoby czytającej!
Kogo zapytać? Nie wiem!

Małgorzata Zulczyk