Geoblog.pl    zula    Podróże    Wywiady i publikacje w prasie,konkursy,nagrody,pomoc i niespodzianki -    ...jest mi BARDZO ŹLE !
2018

...jest mi BARDZO ŹLE !

Polska, Bydgoszcz

Jestem na Geoblogu.pl od 17 maja 2009 czyli prawie 10 lat - dużo.
Czytam wiele podróży i...czytam także komentarze.
Oceniam podróż i podziwiam zdjęcia .
Lubię taką formę podróżowania także bo...wiele zobaczyłam miejsc gdzie pewno nigdy w życiu nie dojadę !

Ostatnio pojawiły się bardzo dziwne i obraźliwe komentarze .
Co się dzieję można by zapytać?
Dlaczego :
klich
kazik
jowek
jojo
dodają komentarze ,które nas wszystkich obrażają?
Co to za Panie , Panowie a może turyści czy podróżnicy ?
Przytoczę to co napisał o sobie jowek:
"...A skad ja sie wzialem? Znam osobiscie jedna z ofiar tego swinstwa sigmy, mianowicie louisa, z checia czytam jego bloga, bo psze go bardzo dobrze i ciekawei, ale i przy okazji odkrycia po wakacjach tego bloga (wlasnie od luisa sie o nim dowiedzialem), zagladam tu regularnie i widze tu jawna degrengolade ocen. Na szczescie luis nie wie kim jestem jako jowek, wiec zapewne tylko tez to obserwuje i zachodzi w glowe, po co te wpisy." ...

Dziwne to wszystko mi się wydaje!
Jest mi po prostu wstyd za komentarze ,które dodawane są do ...różnych stron .
Wyprawa Roku 2017- 2018 - "Sigma i Pi jadą w świat ",która zdobyła wielkie uznanie zalogowanych podróżników w Geoblog.pl jest przez kilka osób poniżana w bardzo brzydkiej formie .
Zapewniam ,że dobry komputerowiec ,których jest tu ...od groma bardzo szybko odpowie na pytanie KTO PISZE KOMENTARZE za ,które my wszyscy się wstydzimy.
Szacunek wobec człowieka ! - o to bardzo proszę !

danach
danach - 2018-12-18 15:48
Zula , mnie jest przykro,że spotykasz takie komentarze, ja się z takimi nie spotkałam i oby jak najszybciej zniknęły a zbliżające Swięta niech dają nam taką nadzieję, Wszystkim Blogowiczom życzę zdrowych i spokojnych Świąt oraz szerokich planów na Nowy Rok

genek
genek - 2018-12-18 15:52
Poziom komentarzy bardzo niski i nic nie wnoszący , nie wiem o co piszącym te komentarze chodzi. Sporo takich trolli grasuje po różnych stronach to i na geoblogu się trafił. Ja komentarze osób niezalogowanych olewam , aczkolwiek nie blokuje , czasami tylko kasuje , jak są wyjątkowo chamskie. Zdecydowanie nie polecam wdawać się w dyskusje i karmić trolla.

stock
stock - 2018-12-18 15:57
Danach, Genek - te komentarze nie są na profilu Zuli, tylko SigmaiPi. Od siebie dodam tylko jedno - apelujmy wspólnie do adminów o wyłączenie możliwości oceniania blogów, które jest przyczyną całej tej zadymy.

louis - 2018-12-18 16:04
zula; przyznam uczciwie, że mnie też to wcale nie cieszy, a już zwłaszcza fakt, że ktoś podaje się za mojego znajomego (bo być może jest, choć nie kojarzę kto) wypisując te komentarze. Proszę, możesz sprawdzić, że ja również osobiście napisałem kilka komentarzy właśnie na temat tego dziwnego zachowania Sigmy, ale zawsze sygnowałem je własnym nickiem. I również nie ukrywam tego, że niestety SigmaiPi nie zachowują się "fair", szastając "jedynkami" na odlew, jak leci, wszystkim tym, którzy im w tym liderowaniu zawadzają, także i tobie. Co jest więc dla nich priorytetem, pisanie bloga (nota bene rzeczywiście bardzo wartościowego, nie przeczę, więc go z zainteresowaniem całego przeczytałem) czy też może jedynie samo "parcie na szkło"..? Nie widzisz w tym nic zdrożnego..? Po co innych tak usilnie gaszą? Pisałem już zresztą o tym kilka razy do stocka, proponując nawet, aby geoblog w ogóle wyłączył tę opcję oceniania, bo zrobiła się z tego jakaś chora rywalizacja.
Jest jednak w tym wszystkim jedno "ale".
Otóż, ja osobiście jestem na tym "blogowisku" dopiero od niedawna, zacząłem sobie tu publikować fragmenty mojej książki o wspomnieniach z mojej morskiej pracy, i wcale nie ukrywam, że wielu moich znajomych właśnie poprzez geobloga to podczytuje, a potem wystawia oceny. Oceniają, bo przecież pod każdym wpisem taka opcja jest, prawda?
Dlatego też z czasem zebrało mi się tych ocen dość sporo, wciąż pojawiają się nowe, ja sam również oceniam wszystkie wpisy innych osób zaraz po przeczytaniu, z reguły zresztą bardzo wysokie, jak na przykład tobie również po każdym przeczytanym odcinku.
Kiedy więc zdarzyło się kiedyś, bodajże we wrześniu, że nagle moje "Tahiti" pojawiło się na pierwszym miejscu, to już po niedługim czasie dostało ono nagle... aż około 20 jedynek jednocześnie. A w kolejnych tygodniach to samo stawało się z wpisami innymi. Napisałem więc do stocka, bo przecież ja sam na tym portalu jestem jeszcze zbyt "młody", aby się orientować w panujących tu zwyczajach.
Zula, mam szczerą nadzieję, że mnie za ten cały rozgardiasz nie obwiniasz, ale jeśli moja osoba rzeczywiście nazbyt tu namieszała, to ja oczywiście mogę się stąd wycofać, aby już więcej nie naruszać waszego status quo.

louis - 2018-12-18 16:31
Ufff, wszedłem teraz na profil Sigmy i odszukałem te komentarze, no, nie powiem, żeby mi się to spodobało. Ale cóż miałbym teraz robić - udowadniać, że nie jestem wielbłądem? To nie ja! Ja napisałem kiedyś uczciwie pod moim własnym nickiem do Sigmy, owszem z wyraźną ironią i sarkazmem za to czego się wobec mnie, marianki, mamaMy, zuli i jeszcze kilku innych dopuścili, ale ta moja krytyka była tylko na mój własny rachunek - bez wyzwisk!
A tak na marginesie - niestety, ale dobry komputerowiec może wpisywać sobie co tylko zechce i gdzie tylko zechce, bez zbytniego problemu podszywając się nie tylko pod jakiś adres, ale i nawet pod konkretny numer komputera.
A czy naprawdę nie można wyłączyć tej opcji oceniania? Pytam, bo tak de facto to właśnie z mojego powodu ta zadyma się rozpoczęła, zupełnie niepotrzebnie, uch...
Głupio mi, że to właśnie ja jestem teraz w kontekście tego wspominany, nawet jeśli słusznie się obruszałem na moralnie dwuznaczne zachowania związane z tymi "banami". Ech, czuję się już zniechęcony...

genek
genek - 2018-12-18 16:36
Stock: Wiem o tym i wiem dlaczego się pojawiły. Jest akcja - jest i reakcja. Metoda nabijania sobie piątek , by być na pierwszym miejscu jest mało skuteczna , skuteczniejsze jest sprzężenie tego z wystawianiem jedynek innym. Wejście w rolę szeryfa i pietnowanie tego typu zachowań aczkolwiek ma sens moralizatorski nic dobrego do sprawy nie wnosi, tylko temat rozjątrza. Ktoś się poczuł urażony bo go ktoś inny zrzucił z podium i dał temu wyraz tym samym uruchamiając falę hejtu. Po pewnym czasie i jedni i drudzy zrozumieją że takie zachowanie jest bez sensu, bo z bycia na pierwszym czy drugim miejscu nie ma żadnych profitów , jest tylko wstyd szczególnie wtedy gdy się na to miejsce wdrapało w nieuczciwy sposób. Zarówno ocenianie blogów metodą gwiazdkową jak i promowanie blogów metodą ich segragacji wg jakości ocen jest w geoblogu zbędne. Tak samo jak ocena opisowa wystawiona przez niezalogowanego użytkownika. To powinniśmy zmienić

louis - 2018-12-18 16:52
genek; bardzo rozsądnie piszesz i trafiasz idealnie w środek tarczy. Na tym geoblogu rzeczywiście albo sposób oceniania powinien być jakoś zreformowany (na przykład; jeden komputer, jeden głos), albo w ogóle zlikwidowany. Bo to rzeczywiście nie ma sensu, aby ktoś miał możliwość wystawienia za jednym zamachem aż kilkunastu ocen naraz!
Ja osobiście dostawałem takie "kilkunastojedynkowe seryjki" bardzo często i w dodatku w czasie zaledwie kilku minut. A taka "przyjemność" dotyczyła wszystkich (!) moich rozdziałów, dokładnie wszystkich. Nie ukrywam więc, i uczciwie przyznaję, że w odpowiednim komentarzu do Sigmy sarkastycznie to potraktowałem, czego teraz oczywiście bardzo żałuję, bo ktoś to podchwycił i zrobił zadymę.
Posypuję więc głowę popiołem, bo lepiej by jednak było, gdybym milczał i w ogóle w złości nie reagował, co jednakże niestety nie zmienia faktu, że... "wiadomy blogowicz" zdrowo przegiął.
Ale akurat temu dajmy już spokój...'Pozdrowienia.

stock
stock - 2018-12-18 17:51
Ja tylko dodam, że problem pojawiał się jeszcze zanim SigmaiPi zarejestrowali się na Geoblogu. I, biorąc pod uwagę, że nie kasują komentarzy, jest możliwe, że to nie oni osobiście, a jakiś ich wierny zwolennik.

Aha, jestem przeciwny pomysłowi komentowania tylko przez zarejestrowanych użytkowników. Komentarze autor bloga może usuwać, a zmuszanie wszystkich dziadków czy cioć do rejestracji jest chyba zbyt daleko idące.

louis - 2018-12-18 18:08
stock, zula: ufff, jednak się udało! Właśnie się dowiedziałem, że zwolnili moich kolegów, którzy zostali w październiku porwani w Nigerii z m/v pemerenia sky. Dzięki Bogu! Ależ będą mieli święta!

zula - 2018-12-18 18:15
Komentarz może dodać każdy o ile "właściciel" podróży tak zdecyduje.
Problem tkwi w języku w stylu ..buraki ,siano itp a takich komentarzy kiedyś nie było !
Ocena blogu powinna być choć lepsze są komentarze ,które zawsze świadczą o zainteresowaniu czytelników. I jest to miłe gdy Ktoś doceni mój pomysł na podróż. Potem wyrazi podziw dla zdjęć . I jeszcze wykorzysta kiedyś w swojej wędrówce.

miki
miki - 2019-02-26 15:13
No i co zula, czy teraz nadal sie dziwisz, ze SigmaiPi znow sa the best? Nadal bedziesz ich bronic? Chyba nie po to wykosili do zera z tego bloga najwiekszych podroznikow; genka, zielonagore, ciekawego, BoRa, pamar, louisa, stocka, zeby im w liderowaniu przeszkadzali.
Szkoda tego geobloga, bo jakos ostatnio "strupial", zaledwie jeden nowy wpis na dzien. Chyba go wlasciciele zamkna, bo zainteresowanie zerowe.

zula - 2019-02-27 07:18
@miki masz racje : genek,zielonagora,marianka,mamaMa to wytrawni geoblobowicze o wieloletnim relacjonowaniu roznych wyjazdow.Geoblog.pl ma chyba 11 -12 lat i jest caly czas skarbnica wiedzy o swiecie!
Pana czy Pani okreslenia sa dziwne i troszke zbyt ostre...nie ma chyba sensu tak reagowac .
Chcialabym poczytac choc jedna relacje podpisana przez miki ! ...zrobie to z wielkim zainteresowaniem i niech to bedzie tylko ciekawy opis! Powodzenia
Turystycznie pozdrawiam

zula - 2019-02-27 07:24
@miki
i jeszcze jedno...
Prosze tylko pamietac aby sie zarejestrowac.
Nie mozna inaczej opisywac i dodawac zdjec...to kosztuje troche pracy.
Mam nadzieje na szybka relacje a nie ...komentarz!

miki
miki - 2019-02-27 13:24
Nie musze sie rejestrowac bo jeszcze nigdzie na swiecie nie bylem, wiec o czym niby mialbym pisac?
Ale jesli uwazasz, ze genek (88 odwiedzonych krajow!) i zielongora (115!) to wytrawni blogowicze, to dlaczego ich w ogole nie ma na liscie ocen? Podobnie zreszta jak stocka (64!), louisa (170!), przedsiebie (75!), ciekawego (81!) czy geminusa (78!). Czyzby pisali gorzej od marianki, maMy czy od Ciebie?

zula - 2019-02-27 16:33
...bo lista ocen "budowana" jest przez kilka a moze dwie czy trzy osoby,ktore bawia sie gwiazdkami!
Szkoda,ze tak sie dzieje.
Geoblog.pl ma wiele swietnych osob ,ktore podrozuja i dziela sie z nami. Zapewniam,ze Geoblog.pl ZYJE ...nawet gdy tylko pojawia sie jeden nowy opis...jedna nowa wyprawa!
Nie wazna jest ilosc lecz bogata tresc,styl i zwiedzane miejca. Na nowe opisy czekam z niecierpliwoscia .

Małgorzata Zulczyk