Geoblog.pl    zula    Podróże    Wywiady i publikacje w prasie,konkursy,nagrody,pomoc i niespodzianki -    ...jestem w Peru i piję herbatkę z koki !

...jestem w Peru i piję herbatkę z koki !

Polska, Bydgoszcz

Zaskoczę pewno niektórych lecz już od września 2015 roku poznaję ten piękny kraj.
Zachęcam popatrzcie na zdjęcia.
Poczytajcie proszę opis z wędrówki całej rodziny z Geoblog.pl.
Jak przebiega wyprawa poczytasz :
TUTAJ

Dzisiaj spotkało mnie wyróżnienie. Otrzymałam widokówkę z pozdrowieniem z Peru.
Radość wielka a gdy zobaczyłam jeszcze podklejoną herbatkę to zaśmiałam się w głos !.
Pamiętam ,że w jednym z komentarzy dodałam coś na ten temat...poczytaj proszę...
Dziękuję Państwu bardzo serdecznie.

;) Dodam jeszcze ,że po herbatce z koki spojrzałam w lustro ...i stwierdziłam :"jest dobrze"
potem umyłam okna a jest ich wiele czyli siła i moc działania wielka! Koka działa...

Dopowiem jeszcze ,że :
„...Na peruwiańskiej wyspie Taquile, na jeziorze Titicaca , mieszkańcy na „dzień dobry” wymieniają się kilkoma listkami koki.
Witają się i przekładają sobie wzajemnie do torebek czy woreczków po kilka listków koki.
W Cuzco, dawnej stolicy Inków, jest niewielkie muzeum koki.”
…źródło:kropkinamapie.pl

BPE
BPE - 2015-10-15 12:26
no .......nieźle ! herbatkę pije się podobno po to, aby nie mieć choroby wysokościowej - w Bydgoszczy to chyba Ci nie grozi, ale skoro okna umyte, to efekt dobry..........moje brudne są ........ ale co tam ! czyste mieszkanie świadczy o straconym życiu .......

zula - 2015-10-15 12:43
ha..ha...ha... :))

coati
coati - 2015-10-15 17:18
oooo, podoba mi się motto przytoczone przez Blankę ;-)

danach
danach - 2015-10-16 11:14
Ale cudna filiżanka do tej koki !!! A motto Blanki jest super !!! Nie wiedziałam,że z niego często korzystam :) A Peru moje marzenie !

zula - 2015-10-16 12:48
@ Danach spełniaj marzenia!
Zapis z podróży Konyack - wyjątkowy!
ale pisała kiedyś coati i także przepięknie.

Widzę ,że wywiązała się dyskusja o sprzątaniu lecz nie chciałam aby herbatka z koki była tego przyczyną. :)
Blanka mądra i nie myśli o oknach bo pakuje się i leci do Portugalii !
Szczęśliwego lotu i cudownych dni...

Eugene
Eugene - 2015-10-18 12:38
Widzę, że nabrałaś energii po takiej herbatce, pewno nie raz by się taka nam wszystkim przydała.

marianka - 2015-10-18 13:06
Ale rewelacja!

pamar
pamar - 2015-10-21 19:28
I mi by się ta herbatka przydała, skoro tak świetnie działa na okna :)

Małgorzata Zulczyk