Geoblog.pl    zula    Podróże     Ryga,Lwów- 2014 i Tallinn - 2015    ...w drodze na Lotnisko im.Fryderyka Chopina

...w drodze na Lotnisko im.Fryderyka Chopina

Polska, Warszawa Dworzec Zachodni

Pociąg dojechał o 9.35 zgodnie z rozkładem jazdy.
Zamówiona jeszcze z pociągu taksówka oczekiwała na mnie przy Dworcu Autobusowym.
Samolot do Rygi odlatywał o godzinie 11.50 . Miałam wydrukowaną kartę pokładową więc tylko przejść przez kontrole bezpieczeństwa. Wyjątkowo nie było kolejki , wszystko poszło bardzo sprawnie bez konieczności …zdejmowania butów.
Mój uśmiech był powitaniem strefy wylotów i czułam się jakbym była już w samolocie.
Uwielbiam te momenty.
Wszystko pozostaje poza mną. Teraz mam „wakacje”… ”urlop” bo jak nazwać wolne dni człowieka ,który jest na emeryturze?
Luksus życiowy… choć tak krótki!.
Telefon jeden ,drugi ,parę zdjęć i musiałam udać się do stanowiska .
Ludzi sporo, samolot wypełniony po brzegi co wróży dla LOT-u dobre prognozy!
Niestety na tym kończy sukces się naszego narodowego przewoźnika.
Obsługa pokładowa mocno wiekowa …czyżby świadczyło to o tym ,że żadna z Polek nie chce pracować w barwach LOT-u?
Czy konkurencja innych linii lotniczych jest tak silna? Pamiętam jak uśmiech młodej dziewczyny był reklamą w samolocie.
To pierwsze spostrzeżenie i jeszcze może jedno.
Dwa lata temu pasażer był doceniony za wybór Polskich Linii Lotniczy -LOT.
Była kawa , herbata lub wino, kanapka , dzisiaj …kryzys : woda i maleńki wafelek. Na pokładzie można kupić co nieco lecz ceny podniebne!
Lot spokojny . Za moment będziemy podchodzili do lądowania.
Usłyszałam głos :
Proszę zapiać pasy, podnieść stoliki i siedzenia a bagaż umieścić pod siedzeniem.

Dzień dobry w Rydze ...Laba diena Rīgā

danach
danach - 2014-04-04 15:49
Zula, masz rację obsługa na miarę naszego wieku :) ale to lot niemal godzinny więc pewno dlatego :)
czekam na dalsze wpisy

Eugene
Eugene - 2014-04-04 17:48
W trakcie czytania Twojego wpisu, przeleciał nisko nad moim domem samolot LOT-u. Czyżby w Bydgoszczy odbywały się jakieś rejsy z udziałem LOT-u.
Czekam na kolejne wpisy.
Pozdrawiam

zula - 2014-04-04 17:54
zula - 2014-04-04 17:53
:( rejsów LOT-u niestety nie ma . Może Ktoś Wielki przyleciał?
...a może powrócą do połączeń z Warszawą - oby!
Zazdroszczę widoku z okna.

sestian
sestian - 2014-04-04 20:56
Miłego pobytu. Mocy wrażeń. Czekam na zdjęcie najważniejszego kota z miasta Ryga :)

keyla
keyla - 2014-04-04 21:19
Zulka, no i jak?! :)

danach
danach - 2014-04-04 22:58
Zula ledwo wyleciała a ja już mam nagrodę za odgadnięcie kierunku Jej wyjazdu, dzięki wielkie, bardzo się przyda bo to plan Rygi i parę drobiazgów:)

Marianka
Marianka - 2014-04-05 06:42
Lotów LOTu może z Bydgoszczy nie ma, ale podobno ryanair ma otworzyć połączenie Bydgoszcz-Kraków! Czyż to nie brzmi obiecująco;)?

Hania
Hania - 2014-04-07 23:59
Małgosiu, kolejny rok turystycznych wypraw otwarty. Życzę kolejnych udanych wypraw!

Sylwina
Sylwina - 2014-04-11 20:05
oo nie widziałam tego wpisu wyjazdu wcześniej :)

mamaMa
mamaMa - 2014-04-12 21:13
Patriotycznie, a przede wszystkim ekonomicznie powinnismy wybierac krajowych przewoznikow, jednak.

mirka66 - 2014-04-14 08:18
Milego pobytu zycze.