Geoblog.pl    zula    Podróże    Bydgoszcz i okolice ...TEST dodawania zdjęć !    Wynik konkursu - "Hasło Promocyjne Bydgoszczy"

Wynik konkursu - "Hasło Promocyjne Bydgoszczy"

Polska, Bydgoszcz

Wynik konkursu na „Hasło Promocyjne Bydgoszczy” ogłoszonego przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

W konkursie uczestniczyło kilkaset osób.
Autorzy byli z Bydgoszczy, Poznania, Radomia, Wrocławia, Tczewa, Szubina i Łabiszyna oraz Teresina, Zielonczyna, Strzelewa i Wojnowa. Reprezentowali różne profesje i zawody: dziennikarze, literaci ,nauczyciele oraz seniorzy i młodzież szkolna.
Wpłynęło ponad tysiąc propozycji.
Jury po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami postanowiło przyznać:

I Nagrodę za hasło: „Bydgoszcz uRZEKA ” autor -Działowi Promocji i Informacji Collegium Medicum im. L.Rydygiera w Bydgoszczy

II Nagrodę za hasło: „Specjalność bydgoska – muzyka i wiosła” (alternatywnie „Muzyka i wiosła – to marka bydgoska” autor Zdzisław Pruss z Bydgoszczy

III Nagrodę za hasło : „W Bydgoszczy wszystko gra” autor Mariola Skrobańska z Wrocławia.

Napisano w podsumowaniu werdyktu, że:…
„Oprócz haseł napłynęły do nas ciekawe fraszki, wiersze, powiedzenia o Bydgoszczy. Teksty pisane są różnymi stylami: literackim, gwarą ,często zwykłym przekazem płynącym prosto z serca.
Wszystkie świadczą o tym ,że bydgoszczanie są dumni ze swego miasta”…
Została wydana broszurka (cena 5 zł) , w której opublikowano nie tylko nagrodzone hasła, ale inne fraszki i rymowanki przesłane na konkurs.
Cieszy mnie ,że dwa fragmenty rymowanki o urokach Bydgoszczy autorki Marii Z także znalazł się w wymienionym skromnym wydaniu.
Wysłany na konkurs „utwór” znajdziesz TUTAJ

danach
danach - 2014-03-14 17:30
Gratulacje! !!!

Eugene
Eugene - 2014-03-14 19:14
Gratuluję, ale przede wszystkim gratulacje dla Mamy.

BoRa
BoRa - 2014-03-14 20:35
Gratulacje dla p. Marii.

Mnie najbardziej pasuje
Specjalność bydgoska – muzyka i wiosła- na pewno przyjadę na kolejny spływ kajakowy, a cukiernia Sowa już jest u nas - torcik dakłas (przepraszam za pisownię, ale nie pamiętam jak to się pisze) to delicja.

Małgorzata
Małgorzata - 2014-03-14 22:36
Gratuluję - udanego wiersza. Mnie podoba się hasło "Bydgoszcz uRzeka". Bydgoszcz bardzo wypiękniała - sądząc po zdjęciach. W latach 80-tych studiowałam na WSP. Miałyśmy z koleżankami ulubioną kawiarnię nad Brdą. Muszę się kiedyś wybrać na wycieczkę...
Kochana Małgosiu, dziękuję za wszystkie miłe słowa pod zdjęciami z podróży po Ukrainie. Mobilizowały mnie do dokończenia relacji. Serdecznie Cię pozdrawiam.

marianka - 2014-03-15 10:07
'Bydgoszcz uRZEKA' rzeczywiście rewelacyjne - proste, a mówi wszystko!
No i oczywiście gratuluję dla Mamy!

Hania
Hania - 2014-04-16 23:22
Gratulacje dla mamy Małgosiu! Super!
A nasza Bydgoszcz uRzeka coraz bardziej!

Małgorzata Zulczyk