Geoblog.pl    zula    Podróże    Bydgoszcz i okolice ...TEST dodawania zdjęć !    Bydgoszcz- murale - dzieła czy ...

Bydgoszcz- murale - dzieła czy ...

Polska, Bydgoszcz

Słoneczny dzień zachęcił do spaceru .
Cel był określony – sfotografować murale .
Są to duże malowidła na ścianach domów, bloków ,garaży i murów.
W Bydgoszczy przez ostatnie lata powstało wiele obrazów.
Wzbudzają moją ciekawość choć czasem budzą różne odczucia.
Niektóre są bardzo ładne ,popatrzcie .
Najbardziej podoba mi się obraz ,który nazwałam :„bieg i meta” a Wam?
Na początku roku utrwaliłam kilka .
Dzisiaj zrobiłam zdjęcia następnym muralom i obiecuję ,że kolejne umieszczę na stronie po dotarciu do miejsc gdzie są namalowane.
Tak myślę ,że z chęcią oddałabym artystom ścianę kamienicy w której mieszkam .
Dom ma prawie sto czterdzieści lat ...i nie wiem co powiedziałby konserwator zabytków .
Może jakiś mural w starym stylu …ciekawe , prawda ?!

genek
genek - 2014-02-03 18:45
fajne foty i super pomysl zatrzymania na focie krotkotrwalych dziel. murale sa o wiele fajniejsze niz grafitti czy tez napisy w stylu: zydzi do gazu ,precz z komuna czy legia mistrz. W wawie polecam mury na pulawskiej przy torach wyscigow konnych. galeria dluga na okolo kilometr

marianka - 2014-02-03 19:14
Zula, super pomysł! Zawsze można zaprosić też takich artystów do mieszkania - kilkoro moich znajomych się zdecydowało na właśnie takie spersonalizowane malunki na ścianach mieszkania;)

jowa31
jowa31 - 2014-02-04 01:33
a co mi tam!
stawiam na Ptaśka, zawsze to jakaś literatura ew. film

danach
danach - 2014-02-04 14:49
Dzięki Małgosiu za świetne murale, dowiedz się co mogłabyś a konserwator zatwierdził namalować u siebie :) dołączysz do tej znamienitej galerii.
Ja też stawiam na Ptaśka :)

BoRa
BoRa - 2014-02-16 17:43
Mnie przypadła do gustu Weranda.
Natomiast najbardziej zaskoczona jestem muralami na murach klasztoru. Choć trzeba przyznać, że są ładne to mam nadzieję, że to nie jest zabytkowy budynek?

zula - 2014-02-16 20:25
BoRa - budynek klasztoru jest zabytkowy lecz mural namalowany został na murze okalającym teren budynku i ogrodu. Zdobi pięknie i o dziwo nie jest niszczony przez "amatorów sprayów"

zuzkakom
zuzkakom - 2014-03-03 14:42
Miło popatrzeć na kolorowe murale zamiast socrealistycznych straszydeł :)

Małgorzata Zulczyk