Geoblog.pl    zula    Podróże    Hiszpania- Barcelona...urlop? - Kwiecień 2013    Girona i Barcelona ...25 lat temu !

Girona i Barcelona ...25 lat temu !

Hiszpania
Hiszpania, Girona

Już wszystko jasne .
Gratuluję tym , którzy dobrze ulokowali mnie w samolocie!
Wysiadłam na lotnisku w Gironie.
Do Barcelony kursują autobusy, bilet w jedna stronę kosztuje 16 euro kupując powrotny zapłacimy 21 euro.
Czas przejazdu to godzina i troszkę .
Podczas podróży dowiedziałam się ,że widoczna z okna wielka fabryka perfum „Coty” tutaj ma swoją siedzibę.
Widziałam w oddali olbrzymi stadion FS Barcelona i podobno gdy rozgrywany jest mecz to na autostradzie słychać owacje kibiców !.
Autobus przyjeżdża na dworzec Barcelona Nord .
Jestem u celu , wchodzę na dużą espresso i w momencie jestem w raju …swoim europejskim. Tak bardzo się cieszę ,że mogłam wyjechać choć na chwilę.
Gorąco , słońce Hiszpanii daje o sobie znać !.
Opuszczając Bydgoszcz o dziewiątej rano temperatura wynosiła może jeden stopień powyżej zera tu jest o dwadzieścia więcej. Niebo błękitne , kwitną kwiaty i widzę zieleń . A u nas ? .
W Barcelonie tak jak wspominałam kiedyś byłam … dawno temu .
Tamten pobyt miał w sobie wiele bardzo trudnych chwil .
Opisałam podróż na blogu : TUTAJ

mamaMa
mamaMa - 2013-04-21 20:17
Jak milo, jak kolorowo i zielono!
Choc i do nas wiosna nareszcie zawitala, jestem jakby nienasycona i ciesze sie ta Barcelona jak dziecko.
Koty tez na pewno sie preza w hiszpanskim sloncu;-)

mirka66 - 2013-04-21 20:49
Girona jest pienym miastem.Oczarowala mnie.

BoRa
BoRa - 2013-04-21 20:50
Teraz tak łatwo i tanio można podróżować, a kiedyś wszystko zależało od widzimisię urzędników.
Twoje przezrocza z 1988 roku to perełki.

marianka - 2013-04-21 21:30
Barcelona, Barcelona! Jak dobrze tu wraca, prawda?

BPE
BPE - 2013-04-22 08:44
czyli trafiłam.......Barcelona - wspaniałe miejsce....czekam na Twoje opowieści z tego miejsca i cieszę się, że tam jesteś i możesz zobaczyć to wszystko na nowo.......

danach
danach - 2013-04-26 01:18
oj super ,że Barcelona, byłam ale nie zdążyłam opisać więc sobie wszystko przypomnę :)

zula - 2013-04-26 09:01
BPE - Gratuluję - trafiłaś pierwsza !
O ...widzę Danka dodała komentarz - jesteś "nocny Marek"... a może na drugiej półkuli przebywasz ?!

Małgorzata Zulczyk