Geoblog.pl    zula    Podróże    Pieszo z Gniezna do Częstochowy - sierpień 1984 opis i zdjęcia , 1985 rok - zdjęcia    Biała...już bardzo blisko Jasnej Góry !
1984

Biała...już bardzo blisko Jasnej Góry !

Polska, Biała

Pielgrzymka trwała dziesięć dni .
Przed wejściem na Jasną Górę każdy z nas na swój sposób przeżył Przeprośną Górę .
To miejsce znajduje się w odległości kilku kilometrów od Jasnej Góry.
Tutaj wszyscy pielgrzymi dziękują sobie za wspólne wędrowanie a także przepraszają za swoje grzechy wobec bliźnich .
Z tego miejsca można zabrać krzyż , który niesie się do Matki Boskiej Częstochowskiej .
Pamiętam ,że zrobiłam mały krzyżyk z łodyg zboża .
Mizernie powiązany kawałkami bandażu i …dowieziony aż do Bydgoszczy .
Potem przez lata symbolizował moje „zwycięstwo” wiary.

mirka66 - 2012-08-16 07:39
Malgosiu,patrzac na zdjecia widze pielgrzymow ze wsi Wierzchlas.To sa moje okolice.To jest wies podlegajaca pod moje rodzinne miasto Wielun.To przez Wielun przechodza pielgrzymi z Polnocnej Polski idac do Czestochowy.Jestem mile zaskoczona.:)))

zula - 2012-08-16 09:46
Tak Mirko - Mieszkańcy z Wierzchlasu dołączyli do naszej grupy i razem wchodziliśmy do Częstochowy...Świat jest mały :)

danach
danach - 2012-08-20 13:23
Mirko, może kogoś rozpoznasz na grupowym zdjęciu :)

Terenia
Terenia - 2012-08-22 23:24
Z
radością przeżytych chwil,
ze wzruszeniem i łzami w oczach
mimo fizycznego zmęczenia z żalem w sercu lecz śpiewem na ustach wędrówki naszej dobiegał kres ,

Czy słyszysz nasz śpiew

"Z Bydgoszczy idziemy do Ciebie
błekitno-żółty sztandar nasz
Niesiemy Ci troski i kłopoty
a Ty pobłogosław wszystkich nas..."

zula - 2012-08-23 22:01
Tak słyszę hymn grupy !
...a masz może cały tekst ???

Grzegorz - 2016-02-20 21:14
Też szedłem w tej grupie. Na jednym ze zdjęć z Białej widzę Darka Bakułę.

zula - 2016-02-20 22:36
Miło jest przeczytać komentarz od "brata",który także pielgrzymował-
dziękuje i pozdrawiam

Grzegorz - 2016-02-21 12:40
Widzę dużo znajomych z ówcesnej "oazy". Ciekawe co oni teraz robią? Super czasy . Pozdrawiam.

Terenia
Terenia - 2016-02-21 21:19
Małgosiu cieszę się bardzo z powodu odnalezienia się dzięki trudowi Twojej pracy kolejnego pielgrzyma z naszej grupy, może jeszcze ktoś się odezwie i z nami powspomina ten piękny wspólnie przeżyty czas..Przepraszam , od mojego poprzedniego komentarza nie zaglądałam do tych wspomnień, spróbuję odszukać pełen tekst hymnu naszej grupy pielgrzymkowej. Pozdrawiam.

zula - 2016-02-22 10:49
Dzięki Tereniu i Grzegorzu za wpisy,
Mamy z Terenią wyjątkowe wspomnienia choć nie uczestniczyłyśmy w oazie. Przygarnięto nas do grupy z innych parafii i było nam dobrze przez kolejne lata!
Tereniu pamiętasz Darka? myślę ,że to taki "blondynek" ze zdjęcia - nazwisko nic mi nie mówi ale wiem ,że Ty może więcej pamiętasz!?
pozdrawiam Was

Grzegorz - 2016-02-27 21:28