Geoblog.pl    zula    Podróże    Nice,Grasse,St Paul,Antibes,Cannes i Eze - Francja i Monte Carlo 2012 - opis    Nicea - powroty są piękne ! .

Nicea - powroty są piękne ! .

Francja
Francja, Nice

Lubię powroty .
Cieszyłam się na ten wyjazd .

Zarezerwowałam nocleg w niewielkim hotelu „Victor Hugo Nice” prowadzonym przez „człowieka orkiestrę „ .
Pan przyjmował gości , rano przygotowywał śniadanie-bufet – o szerokim asortymencie .
Właściciel był doskonałą bazą informacji turystycznej – doradzał jak dojechać , gdzie przystanek itd. .
Mówił doskonale po angielsku a gdy goście opuszczali pokoje był osobą z „serwis room”- sprzątał , prał i suszył w automatach . Pomyśleć – można ogarnąć wszystko nawet gdy jest osiemnaście turystów ze świata .
Pokój wyposażony był w wygodne łóżka a dodatkowym atutem było to ,że była lodówka , kuchenka mikrofalowa , czajnik i cały zestaw naczyń . Nie było problemu z przygotowaniem kolacji .
Koszt od osoby łącznie ze śniadaniem to - 33 euro .
Aby nie było tak bajkowo na początku …to kamienica położona jest na skrzyżowaniu się ulic i gdy po przylocie usłyszałam pędzących na motorach władców szos . Pomyślałam ,że ciężko mi będzie !.
Osoby wrażliwe mogą narzekać na hałas .
Dałam radę – nie było tak źle .

Do Promenady Anglików było spacerkiem pięć ...no może siedem minut ...żyć i cieszyć się ...prawda ! ?

marianka - 2012-04-02 14:52
Dobrze wrócić do Nicei! Mimo, że niewielu Francuzów, jakich spotkałam lubi to miasto, to ja mam do niego ogromny sentyment;)

danach
danach - 2012-04-02 16:51
jak się mieszka blisko to się jest w centrum i czasem coś nam dokucza, tylko pozytywne myślenie pomaga :)

mirka66 - 2012-04-03 19:39
Ja tez lubie to miasto.:)

zula - 2023-02-04 15:24
To był dobry nocleg...choć nie obyło się bez niespodzianek i ...spałam przy włączonej lampce nocnej.Nie było to miłe!

Małgorzata Zulczyk