Geoblog.pl    zula    Podróże    Paryż...najpiękniejsza podróż ?! - Francja 2009 - opis    Paryż - spełnione marzenie ?!

Paryż - spełnione marzenie ?!

Francja
Francja, Paris

Wystartowałyśmy 4 października 2009…potem półtoragodzinny przejazd autobusem do centrum , metro i przejazd taksówką do hotelu w pobliżu Placu Pigalle . Stara trzypiętrowa kamienica to nasz hotel "Andre Gill " - skromny lecz czysty i przytulny .
W środku miniaturowa winda ...tak na dwie osoby i podręczny bagaż .
Godzinny odpoczynek i ruszyłyśmy prosto do Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa .
Tłumy ludzi , ciemne wnętrze i myśl… nie tak miało wyglądać pierwsze spotkanie z Paryżem .
Pospacerowałyśmy po placu malarzy , piękne charakterystyczne obrazy , bajkowe wystawy i moc turystów .
Powróciłyśmy w to miejsce ponownie wieczorem na msze świętą i zobaczyłyśmy inną Bazylikę – rozświetloną , rozmodloną mieszkańcami stolicy . Pomyślałam ,że mamy szczęście , że nasza podróż rozpoczynała się właśnie w niedzielę .
Być w Paryżu i nie zobaczyć najpiękniejszej Damy Miasta ? .
Ujrzałyśmy w cudownym momencie gdy rozbłysła tysiącami niebiesko – srebrnymi światełek , które za moment zmieniły się w złoto … To tak jakby na nasze powitanie z miastem .
Stałyśmy wśród wielu turystów i byłyśmy oczarowane…

Hania
Hania - 2011-02-12 21:10
Czytając Twój opis Małgosiu jestem oczarowana tym miastem po raz kolejny! Cieszę się ,że mogłaś tam z mamą być.

Hania
Hania - 2011-02-12 21:23
Zdjęcia wspaniałe!
Jak miło zobaczyć znajome, cudowne miejsca
i poznać Twoją mamę!

zula - 2011-03-25 14:48
...jaki nastrój takie zdjęcia ! :)

mirka66 - 2011-09-30 13:07
Moj ulubiony Paryz.:)))