Geoblog.pl    zula    Podróże    Stany Zjednoczone Ameryki Północnej - 1996 - opis    czy warto było ???...
1996

czy warto było ???...

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, Chicago

Powinnam napisać czy warto było doświadczyć tego wszystkiego .
Czy utracone zdrowie w wyniku pracy zrekompensowane było …ilością dolarów…
A więc dolary jak dolary dzisiaj są a za chwilkę już ich brakuje . Gdybym została dłużej straciłabym wszystko na zastrzyki i wizyty u specjalistów.
Poznałam nowy świat , poznałam nowych ciekawych ludzi i zobaczyłam wielkie , piękne i bogate domy .
Doświadczyłam na własnej skórze jak kobiety , które opuszczają nasz kraj zaczynają życie w Ameryce.
Dowiedziałam się także , że nikomu w Polsce podczas odwiedzin nie przyznają się do tego co robią .
Po prostu wstydzą się …a Ameryka jest tak poukładana , że Polka sprząta domy , Meksykanin strzyże trawniki a Polacy pracują na budowach .
Hindusi zatrudniani są jako taksówkarze…wykształcony Amerykanin pracuje w koncernie lecz nigdy nie jest wiadomo…czy jutro jeszcze będzie mieć pracę !
Jesteś bardzo dobry , dziękujemy- jesteś wolny … usłyszy z uśmiechem na ustach i …taka jest właśnie Ameryka.

Hania
Hania - 2011-01-14 19:27
Małgosiu, dziękuję za wspaniały opis Twojej"trudnej" wyprawy. Podziwiam!

zula - 2011-01-14 23:44
Turyści , podróżnicy często maja różne pomysły na zdobycie funduszy na kolejny wyjazd .
Było ciężko ale doświadczenie życiowe wspaniałe : ) pozdrawiam Haniu

Małgorzata Zulczyk