Geoblog.pl    zula    Podróże    Stany Zjednoczone Ameryki Północnej - 1996 - opis    kolejne dni...
1996

kolejne dni...

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, Chicago

Dwa dni moich przygotowań minęły bardzo szybko i następnego dnia musiałam już sama rozłożyć czas aby sprzątnąć dom .
Każdego dnia wchodziłam do innego domu .
Czasami powitanie było serdeczne …czasami zupełnie obojętne. Liczyła się praca.
Zgodnie z nauką sprzątanie rozpoczynałam od łazienek i sypialni.
Łazienki były bardzo duże , lustra to wielkie ściany , które wymagały wyjątkowej pielęgnacji.
Nie zapomnę olbrzymiej łazienki przylegającej do małżeńskiej sypialni , gdzie była marmurowa wielka wanna udekorowana kwiatami . Była tam także kabina natryskowa o wymiarach…jardowych.
Musiałam kiedyś czyścić małą szczoteczką fugi specjalnym preparatem . Miałam założone okulary ochronne i wówczas taka …Ameryka bardzo mi się nie podobała . Dzwoniłam do właścicielki serwisu aby zaprotestować przeciwko tej niebezpiecznej pracy.
Sypialnie to fantazyjne miejsca o wielkich łóżkach .
Bywało tak , że moim obowiązkiem było zasłanie odpowiednimi nakryciami materaca.
W Ameryce nie widziałam tradycyjnych polskich kołder i pierzyn .
Tam śpi się pod prześcieradłem , gdy jest chłodno nakrywa się kapą a w razie czego jest jeszcze koc . Nie ma więc powłok…i pomyśleć jaka to oszczędność w praniu !!!.
Sypialnia to miejsce wbudowanej szafy na ubrania. Każda z bluzeczek , spódnic czy sukienek wisi na osobnym wieszaku…a ilość par obuwia często świadczyła o majątku właścicieli…dochodziło do pięćdziesięciu bardzo eleganckich par.
Muszę zaznaczyć , że domy, które sprzątałam to domy bogatych Amerykanów, Włochów , Żydów i Anglików czasami bywały także domy starej polskiej emigracji .

Hania
Hania - 2011-01-14 19:14
Pracowałaś z aparatem fotograficznym w kieszeni?
Wolno było fotografować ?

zula - 2011-01-14 23:39
Zdjęcie domów zrobiłam w ostatnich dniach pracy ...a fotografię wnętrza pokoju , kuchni oczywiście uzgadniałam z właścicielem !
Poprosiłam - była zgoda ...choć wówczas nie myślałam ,że trafią kiedyś do Internetu .

Małgorzata Zulczyk