Geoblog.pl    zula    Podróże    Praga : 1987 - opis i skanowane przeźrocza - NOWOŚĆ    kolejowe przygody i...w domu!
1987

kolejowe przygody i...w domu!

Polska, Bydgoszcz

Musieliśmy poszukać innego pociągu. Bezpośredni był dopiero następnego dnia więc zdecydowaliśmy ,że jedziemy przed siebie !
Aby bliżej Polski . Dojechaliśmy do granicy tam musieliśmy poczekać na kolejny pociag . Pamiętam sympatycznego dyspozytora czy zawiadowcę stacji...potem kolejne przystanki na naszej trasie.
Był Wrocław i telefon do domu o naszej przygodzie .
Powiadomiliśmy także swoich szefów o nieobecności i poprosilismy o urlop....dodam stracony jeden z dwudziestu sześciu dni .
Tak także bywa !.
Emocje były silne ale i szczęśliwe zakończenie naszej podróży .
Podróż do Pragi nauczyła mnie , że muszę mieć czas na spokojne sprawdzenie peronu odjazdu pociągu ...że wolę poczekać dwadzieścia minut niż w nerwach przeżywać ostatnie minuty.
Podobnie jest z wylatywaniem samolotem . Jestem na lotnisku za wcześniej ...zdecydowanie zbyt wczesniej. Boje się jednak ,że utknę w korkach w drodze na lotnisko ,że kontrola bezpieczeństwa potrwa zbyt długo .
Spokojnie pokonuję kolejne etapy dojścia do samolotu . Z przyjemnością wędruję po sklepach wolnocłowych w różnych częściach naszego globu...wybierając dobre wino czy cudowny zapach perfum .
Potem spokojnie wsiadam do pociagu czy samolotu , patrzę przez okno i przenoszę się w daleki świat !
Jest mi wówczas cudownie...
Powspominałam sobie ...nie wiem kiedy ruszę do Paryża , Wenecji , Rzymu , Toronto czy Tunezji a może Australii ...
Mam jeszcze przed soba wielką walkę do pokonania ... pokonania choroby i wygrania z nią !
Mam nadzieję ,że się uda i wówczas popiszę , zamieszczę zdjęcia ...mam nadzieję...
Dziękuję Tobie , że poczytałeś moje wspomnienia o Pradze i zapraszam na inne strony mojego blogu
Małgorzata - 17 wrzesień 2010 ...jest słoneczny dzień i idę na spacer brzegiem morza...

BPE
BPE - 2010-09-17 10:34
zdrowia życzę !!!
A przygody podróżnicze - czyż własnie te później sie najmilej nie wspomina:-))

mirka66 - 2010-09-17 11:22
Tak to prawda.Takie przygody sie najlepiej wspomina.Trzymam kciuki.Szybko zdrowiej zula.

danach
danach - 2010-09-17 18:21
Zula, już prawie jesteś zdrowa- tak musisz myśleć !!
Życzę Ci podróży do Australii to będziemy miały o czym sobie opowiadać :) Trzymaj się !

zula - 2010-09-19 18:10
Bardzo Wam dziękuję za życzenia powrotu do zdrowia ! Wiem ,że muszę być silna -wówczas wygram !!! :) Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata

Hania
Hania - 2010-09-22 15:58
Dziękuję za piękną wycieczkę po Pradze!
Przygody muszą być!
Pojedziesz, jeszcze nie raz, uda się!
Trzymam kciuki!

zula - 2010-09-22 18:12
Dziękuję za słowa .."uda się ! Trzymam kciuki ! "
pozdrawiam Haniu

zula - 2011-09-25 09:18
Dzisiaj przeczytałam ponownie podróż do Pragi - Jestem o rok starsza... lecz mogę napisać ,że zakończyłam chemioterapię w listopadzie 2010 .
Jest dobrze ( choć kontrole są muszą być co trzy miesiące ) -
Ruszyłam w świat i jestem szczęśliwa , pozdrawiam

mirka66 - 2012-01-11 13:23
..... i WYGRALAS !
Pozdrawiam i sle buziaki.

Małgorzata Zulczyk