Geoblog.pl    zula    Podróże    Prezentacje na YouTube - Nowe prezentacje - zapraszam !    Problem z YouTube ciąg dalszy- Korespondencja z Piotrem
2020

Problem z YouTube ciąg dalszy- Korespondencja z Piotrem

Polska, Bydgoszcz

Witam serdecznie,
dzisiaj zamieszczę korespondencję do jednego z właścicieli Geoblog.pl
Mam nadzieję ,że w styczniu problem zostanie rozwiązany.

W dniu 2020-12-17 o 09:39, Małgorzata Zulczyk pisze:
> Dzien dobry,
> Trzy dni temu zamieszczone na Geoblogu.pl multimedia z YouTube ,,ZNIKNĘŁY,,
> Można zobaczyć na stronie zula :Prezentacje.
> Tak jest,ze u wszystkich którzy nagrywali filmy na YouTube a potem zamieszczali do swojej podróży.
> Piękny blog bogmar stał się bez filmów.
> Podobnie Pamar, Eugeno.
> Prosimy o pomoc i czy coś można zrobić.
> Czy YouTube stawia jakieś warunki?
> Czekamy z niecierpliwością.
> Pozdrawiam
> zula Małgorzata Zulczyk

Dzień dobry,
prawdopodobnie youtube zmieniło swoje API i stąd problemy (podobnie z mapami, które stały się płatne).
Na razie nie mam za bardzo nikogo, kto mógłby się tym zająć, ale może w styczniu uda się naprawić.

Pozdrawiam,
Piotr Kotkowski

Nie mam pojęcia co to API ?
Musimy czekać...

migot
migot - 2020-12-18 00:02
Faktycznie szkoda tych filmów, faktycznie nic nie da się dodać, a stare znikły :( Coś nam się Geoblog sypie, boje się, że za chwilę nic nie będzie już działać...

marianka - 2020-12-20 23:40
API to w bardzo powierzchownym skrócie zestaw udostępnianych usług, z którymi można się zintegrować.
Czyli tutaj: youtube udostępnia geoblogowi możliwość wyświetlenia multimediów na stronie. Zmiana API oznacza, że zmienił się sposób w jaki geoblog powinien te multimedia wyświetlać - jakiś geoblogowy programista musiałby tę zmianę zakodować i wdrożyć, żeby multimedia się znów wyświetlały. Natomiast najprawdopodobniej to nie oznacza utraty samych multimediów, tylko problem z ich wyświetleniem.

Pamar
Pamar - 2020-12-21 06:28
O rzeczywiście :( Jaka szkoda! Nie chciałabym, żeby nasza społeczność się rozpadła :(

zula - 2020-12-21 09:17
@marianko Kochana,
dziękuję za pocieszające wieści.
Mam nadzieję,że wszystko powróci do stanu z początku grudnia.
Ściskam i pozdrawiam

zula - 2020-12-21 09:19
@Pamar
O nie! ...jesteśmy...piszemy...zwiedzamy...i będziemy na Geoblog.pl
Pozdrawiam

stock
stock - 2020-12-21 09:44
Oby się wszystko unormowało. Od stycznia dojdzie kolejna niedogodność, bo flash przestanie działać i trzeba będzie dodawać zdjęcia po jednym, zamiast 10 na raz jak obecnie.

Pamar - dobra wiadomość jest taka, że jeśli chodzi o podstawowe funkcjonalności geobloga, to wszystko jest pod kontrolą właścicieli (zdjęcia są na ich serwerze), więc nie powinno już więcej być niespodzianek.

mamaMa
mamaMa - 2021-02-14 18:18
Jak to dobrze czasem zajrzeć do starszych postów. Teraz rozumiem zmianę w dodawaniu zdjęć, która mnie lekko wystraszyła. Oby Geoblog się utrzymał!

Małgorzata Zulczyk