Geoblog.pl    zula    Podróże    Larnaka , Lefkara i Kiti - Cypr 2018    Cypr - Larnaka - spełnione marzenia!
2018

Cypr - Larnaka - spełnione marzenia!

Cypr
Cypr, Larnaka

Port Lotniczy jest niewielki lecz nowoczesny.
Autobusy międzymiastowe wyruszają co kilkanaście minut podobnie jak autobus 425 w stronę miasta.
Było już ciemno , wiedziałam ,że taksówka do hotelu to koszt 15 euro.
Dużo !
W pewnym wieku człowiek staje się bardziej wygodny a gdy koszty dzielone są na dwie to lżej...
To już wiadomo gdzie jestem.
Cypr i Larnaka marzyły mi się od lat.
Swoje westchnienia zamieściłam pod podróżą małego Adasia ,który właśnie do tego kraju wyruszył w pierwszą daleką podróż. Była Marianka lecz jeszcze bez Róży i Jowa31 . Ostatnio poleciała Danach i to był ten zastrzyk „zazdrości” . Bardzo chciałam lecieć lecz nie wzięłam pod uwagę pewnych faktów ...o tym napiszę w podsumowaniu.
Nocleg ze śniadaniem zarezerwowałam w Hotelu San Remo . Oddalony od centrum około półtora kilometra lecz myślałam ,że spacer będzie dobrą sprawą lecz nie przewidziałam jednego....
Widok z balkonu piękny , woda w basenie bardzo ciepła co później potwierdziła Hania.
Jedzenie smaczne i wystarczające lecz spacerujące koty w jadalni to niezbyt dobry obyczaj .
Princessa – Kocia Królowa hotelu prychała i wyganiała ze swojego terytorium . Wówczas kot „ten obcy” uciekał na kolana gości. Spotkało to Hanie ,która bardzo się przestraszyła.
Godziny posiłku bardzo dobre :7-11.
Posileni wyruszyłyśmy do centrum około dziewiątej.

mamaMa - 2018-06-21 18:47
Cudnie - teraz to juz naprawde wszyscy byli...oprocz mnie;-)

Ale co to - nie wolno narzekac na koty, te stworzenia niesforne niezbyt znaja sie na konwenansach;-)

zula - 2018-06-21 19:04
niesforne czy ...ale gdybyś zobaczyła przerażoną minę Hani to do śmiechu mi nie było także !
"ale u mnie siedzi kot na kolanach" - powiedziała Hania
Dobrze ,że swoich pazurków nie użył w trakcie ucieczki !

BPE
BPE - 2018-06-21 21:40
o , wypraszam sobie - nas też tam nie było

mamaMa - 2018-06-21 21:55
To co, BPE, moze sie wybierzemy?

;-)

zielonagora
zielonagora - 2018-06-21 22:39
wow…. super!!! przyjemności :)

Stock
Stock - 2018-06-21 23:24
Ojej, to już pięć lat od tej pierwszej podróży Adasia. Bardzo miło, że się wreszcie doczekałas!

mirka66 - 2018-06-21 23:44
Mnie tez tam nie bylo jeszcze , wiec jest nas trojka :)))

danach
danach - 2018-06-22 00:39
Jak sie cieszę, że przyłożyłam sie do Twojego wyjazdu, czekam na relacje :)

migot
migot - 2018-06-22 00:39
Mnie również tam jeszcze nie było ;) Dla całkiem sporego grona to teren niezbadany!

Pamar
Pamar - 2018-06-22 07:21
Nas też nie było... i zawsze w takich przypadkach lubię dodać: jeszcze ... :) A tymczasem czekam na kolejny odcinek. Pisz dużo, czekamy :)

tasiemiecc
tasiemiecc - 2018-06-22 10:43
Mnie też tam nie było .... jeszcze :)
Odpoczywajcie dziewczyny :)

BPE
BPE - 2018-06-22 13:32
widzisz Zula - Cypr jest jak wciąż "dziki" dla geoblogowiczów - tak mamaMa - może wszyscy się skrzykniemy ?

zula - 2018-06-22 13:47
zamawiać samolot ? i nocleg ?
listę pasażerów już ...prawie mam !!!

BoRa
BoRa - 2018-06-24 08:55
Ja też nie bylam☺. To byłby ciekawy zlot geoblogowiczów .

marianka - 2018-06-24 12:57
Ale pomysł! Jeśli przyjmujecie tych, którzy już byli, to ja się na ten zlot geoblogowy na Cyprze też piszę!

Hania
Hania - 2018-06-25 12:58
Ja tez, ale z Zulą.Super towarzystwo w podrozy

mamaMa - 2018-07-04 10:27
Ależ fantastyczna ekipa - a Zula przewodniczka! Koniecznie;-)

Małgorzata Zulczyk