Geoblog.pl    zula    Podróże    Wywiady i publikacje w prasie,konkursy,nagrody,pomoc i niespodzianki -    Pozdrowienia z Berlina...z lekkim spóźnieniem !

Pozdrowienia z Berlina...z lekkim spóźnieniem !

Polska, Bydgoszcz

Wspominam po latach.
Otrzymałam pozdrowienia od mamaMa.geoblog.pl .
Widokówka robi wrażenie.
Autorem jest Heinrich Rudolf Zille 1858 -1929 – niemiecki grafik, litograf, malarz, rysownik i fotograf.
Doczytałam w Internecie ,że głównym tematem twórczości było środowisko berlińskiego drobnomieszczaństwa. Autor ukazywał w swoich rysunkach scenki z codziennego życia. Został wybrany honorowym obywatelem Berlina.
Moja widokówka przedstawia dzieci...ośmioro! ,piwosza z dama i...tańcząca przytulona parę , myśliwego i malarza ,wojskowego z partnerką do tańca .
Roztańczony wesoły Berlin.

Gdybyś chciał poznać miasto i okolice zanim wyruszysz na wędrówkę - poczytaj: Podróże 2009-2017

mamaMa :
Dziękuję za kartkę co poleżała u mnie ponad trzy lata
...aby wreszcie zobaczyć i poznać świat Internetu!

BoRa
BoRa - 2017-12-06 17:18
I zrobiło się nam miło. Fajny pomysł:-).

mamaMa
mamaMa - 2017-12-06 18:25
Zual, a co Ty znalazlas? To bylo wieki temu i jeszcze sie "uchowalo"! Czyli u Ciebie nic nie ginie;-)

A nasze progi wciaz Cie nie goscily...oby to szybko sie zmienilo:-)

BPE
BPE - 2017-12-06 18:36
Oj Zula ....faktycznie odkopałaś , ale jakie miłe takie "wykopaliska"

marianka - 2017-12-07 23:06
Ale super kartka! Bardzo mi się podoba ta grafika!

danach
danach - 2017-12-12 11:59
O już Świąteczny klimat, więc Wszystkim życzę spokojnych, zdrowych Świąt a Tobie Zula i Mamie przede wszystkim jeszcze dużo radości !!!
Mnie się podoba tata z dzieckiem w nosidełku, miłe takie skarby :)

Pamar
Pamar - 2017-12-19 15:24
Cudna ta kartka, do każdej postaci można opowiedzieć historię

Małgorzata Zulczyk