Geoblog.pl    zula    Podróże    Wywiady i publikacje w prasie,konkursy,nagrody,pomoc i niespodzianki -    Bydgoszcz- ...walizka monet prosto z Ameryki!

Bydgoszcz- ...walizka monet prosto z Ameryki!

Polska, Bydgoszcz

Napiszę parę słów tytułem wstępu.
Z Jowa31.geoblog .pl znamy się od dawna.
Jola podróżuje a ja czytam . Była już w 64 krajach , samodzielnie organizowanych wyjazdów od Europy po Nową Zelandię i obie Ameryki.
Poczytaj TUTAJ
Przygotowuje trasę i leci…pisze w trakcie podróży a jak nie wiadomo gdzie jest to „korespondent” Joli uzupełnia.
Lubię komentarze na jej blogu ,które są spontaniczne i specyficzne oraz z humorem!.
Polecam zobaczcie jak można polecieć i tu i tam.

Na zakończenie moich wspomnień z Gruzji - Jowa31 dodała ,że są dla mnie przygotowane monety z dalekich krajów.
W trakcie podróży na Wyspę Wielkanocną i możliwości zbankrutowania w komentarzach pisałam ,że zbieram najdrobniejsze monety z różnych krajów. To zainteresowanie „odziedziczyłam” po Ojcu ,który ponad pół wieku temu zaczął kolekcjonować drobiazg z danego kraju. Powstała ciekawa kolekcja a ja dzisiaj staram się kontynuować …jest dużo prościej bo Świat jest blisko.

Odebrałam podarowane monety i ponownie spojrzałam na mapę zaczęłam dzielić i układać.
Byłam w tym momencie w dziesięciu nowych krajach .
Od Peru , Chile, Brazylię i Argentynę po Boliwię Urugwaj, Paragwaj i Columbię. I na dodatek jeszcze Malezję i Indię.
Wiele radości w mojej geoglobowej walizce!
Jola bardzo dziękuję Tobie za pamięć i trud „dźwigania” skarbów dla mnie !
Z całego serca życzę nowych kierunków wyjazdów (coś tam już wiem-bo korespondent-pracuje!)…dalekich i tych bliskich tu w Polsce!
Jeszcze na koniec prośba. Nie umiem poradzić sobie z jedna monetą .
Zrobiłam zdjęcie…może jest to Singapur? Nie wiem!

BoRa
BoRa - 2014-07-15 20:56
Na monetach się nie znam, więc nie pomogę, ale hobby mi się podoba.Cały świat zgromadzony w jednej walizce :-)

coati
coati - 2014-07-15 21:26
to z Tajlandii!
pozdrawiam Jagoda

jowa31
jowa31 - 2014-07-15 21:49
sama nie wiem skad ta moneta czy faktycznie z Tajlandii, Laosu, Birmy ew. Kambodży, Na pewno gdzieś z Azji.
jeśli coś jeszcze znajdę podeślę
pozdrawiam

coati
coati - 2014-07-15 22:02
z pewnością bahty tajskie
jest król i jest świątynia ;)
tealover potwierdzi, prawda?

danach
danach - 2014-07-15 22:23
oj coś nowego o Zuli się dowiedziałam, powiedz lepiej z jakiego kraju nie masz :)

tealover
tealover - 2014-07-16 05:51
Tak, jak napisała coati, to 1 THB :)
I tak, jak napisała danach, może stwórz mapę , w której zaznaczysz kraje, z których ponety już posiadasz. Wtedy będziemy mogli pomóc Ci zapełnić kolekcję ^^

marianka - 2014-07-16 23:22
Zula, szkoda, że nie mówiłaś! To bym coś dla Ciebie miała;) Ale może jeszcze coś znajdę. Czy interesują Cię może monety z Rumunii i USA?

mamaMa
mamaMa - 2014-07-20 11:22
Hej, super, super, świetną masz zabawę z geoblogowiczami, którzy bardzo Cie kochają, Małgosiu. A Ty ich!!!

Małgorzata Zulczyk