Geoblog.pl    zula    Podróże    Wywiady i publikacje w prasie,konkursy,nagrody,pomoc i niespodzianki -    Napad w Ekwadorze na onewayticket.geoblog.pl POMOC dla Agi i Roberta
2016

Napad w Ekwadorze na onewayticket.geoblog.pl POMOC dla Agi i Roberta

Polska, Bydgoszcz

Obserwuję i czytam blog Agi i Roberta od ponad roku. POCZYTAJ TUTAJ
To niesamowita wyprawa ...dzisiaj dostałam wiadomość, która mnie zmroziła!.
Zapytałam Roberta czy mogę przytoczyć naszą korespondencję- mam zgodę więc zacytuję :

"...Pozdrowienia z Ekwadoru :(((

Witaj najwierniejsza czytelniczko!
Niestety nie mam dobrych wiesci.
Napadnieto na nas w Ekwadorze nie daleo wulkanu Cotopaxi.Zabrali mam wiekszosc cennych rzeczy jak aparaty computer cieple urbanism.
Zostaly nam rowery I na szczescie paszporty. Fizycznie tylko troche ja ucierpialem no sie stawialem- aga jest ok.
Policja nie bardzo nam pomaga choc naciskamy.Nie wiem co dalej z podroza bo chyba nie damy rady odkupic rzeczy wiec i bloga juz chyba nie bede prowadzil.Pisze do Ciebie bo pewnie bedziesz zastanawiac czemu nic nie bazgram.Bylismy nawet w telewizji i co prawda zrobili reportaz o tym to pewnie nic z tego nie bedzie.Na razie czekamy moze cos sie wyjasni.
Pozdrawiamy goraco I mam nadzieje ze cos sie naprawi no nie chce tak zakonvzyc podroz.
Robert I Aga

moja odpowiedz o poranku :
O Matko!
Jaka straszna wiadomość... A zastanawiałam się ,że już tydzień minął a nie ma relacji.
Przykro mi bardzo ,że tak ucierpieliście...
Tak na gorąco myślę jakby można Wam pomoc.
Może informacja na Geoblog.pl i prośba do ludzi o wsparcie?
Podróżując po świecie i to w dodatku w tak wyjątkowej formie a potem pisząc na blogu zrobiłeś ,,kawał,, dobrej roboty.
To nie może być zaprzestane...chyba że wracacie do domu?
Swoją wyprawą Polska w dalekim świecie została wypromowana .
Źle i makabrycznie ,że zły człowiek może tak wiele dokonać!
Czekam na informacje co z Wami dalej ,jaka decyzja i czy pisać na blogu (oczywiście nie wiem jaki odniesie skutek?)
Myślę ,ze warto spróbować !
Ja mogę przesłać coś na konto proszę napisz tylko jak to zrobić !
Pozdrawiam serdecznie i życzę moc optymizmu!
Kiedyś była na blogu podróż Łukasza po Azji i także pomagaliśmy
Dziękuje bardzo ,ze napisałeś. Trzymajcie się
Czekam
Małgorzata i Wszyscy dobrzy ludzie :-) "...

i kolejna wiadomość : od Roberta i Agi
..." Dziekuje bardzo za mile slowa to bardzo pomaga.
Nie chce wracac ale tez nie chce prosic ludzi o pomoc nigdy tego nie robilem.
Z ubezpieczeniem sprawa wyglada tez nie ciekawie bo zeby cos odzyskac musze byc w Kraju I przedstawic im raport z policji wiec musicalbym wrocic.
Dzis jedziemy do konsulatu w Quito .
Tak jeszcze sobie mysle ze chyba informacja na blogu bylaby dobra chociazby aby przestrzec innych ludzi bo jak sie teraz dowiaduje takich przypadkow jest wiele a kradzionych rzeczy na rynkach cale tony i to rzeczy turystycznych.
Kurtki,buty itp wszystko z plecakow podroznikow nawet sami policjsnci mi to mowili .
Pozdrawiam serdecznie. "...

Myślę i uważam ,że COŚ można zrobić aby wyprawa onewayticket.geoblog.pl trwała dalej .
Można bezpośrednio napisać poprzez stronę do Roberta bo uważam ,że to będzie najlepsze rozwiązanie.
Niech jadą dalej ,fotografują i opisują swoja podróż na blogu.
Życzę aby wszystko się udało !
Czekam na dobre wiadomości :)) !

onewayticket
onewayticket - 2016-07-06 17:46
Dziekuje Ci Bardzo za Pomoc

mamaMa
mamaMa - 2016-07-06 20:11
Zula, aniele tego portalu - kochana jestes:-)
Szkoda, ze podroznikom przytrafila sie taka paskudna historia, ale na szczescie sa cali i zdrowi.
Trzymam kciuki, oby bylo dobrze...

Małgorzata Zulczyk