Geoblog.pl    zula    Podróże    Bydgoszcz i okolice ...TEST dodawania zdjęć !    "Ster na Bydgoszcz 2016 " - mój pierwszy raz!
2016

"Ster na Bydgoszcz 2016 " - mój pierwszy raz!

Polska, Bydgoszcz

„Ster na Bydgoszcz„ organizowany jest już po raz dziewiąty.

To duża impreza ,która odbywa się w samym centrum miasta – na Wyspie Młyńskiej .
Przyjęło się ,że czerwcowe dni należą do wodniaków i mieszkańców Bydgoszczy . Szczegółowy program godzinowy może świadczyć o tym z jaką perfekcją organizatorzy ustalają harmonogram . Można wybrać atrakcje zgodnie z zainteresowaniem lecz można spędzić dzień od rana do wieczora!
Bydgoszcz się bawi lecz i bawią się osoby ,które specjalnie zawitały do naszego miasta z odległych krańców...ale o tym może troszkę później napiszę!
W tym roku po raz pierwszy uczestniczyłam w zabawach nad Brdą.
O dlaczego ?...zapytasz może ?! Czerwiec to czas wyjazdów nad morze i nie dane mi było poznać uroku „Steru na Bydgoszcz”

Ruszyłam z zaciekawieniem . Chciałam zobaczyć co przygotowano dla dzieci i młodzieży, myślałam aby posłuchać szant a potem jeszcze, jak się uda, zobaczyć uroczystą paradę jednostek pływających . Czas miałam ograniczony do około 2 godzin.
Zieleń ,kwiaty i woda to elementy ,które wspaniale harmonizują z czerwcowym słonecznym dniem.
Weszłam na Wyspę Młyńską "od zaplecza" tak aby jak najszybciej dojść do Mostku im. Krzysztofa Klenczona .
Zobaczyłam porozstawiane duże harcerskie namioty i w pomyślałam o Martynie i marzeniu nocy spędzonej w namiocie. Wiem ,że w takiej scenerii odniosłaby sukces i o lękach nie byłoby mowy! Dzieci pod ochroną dorosłych wirowały w dziwnej maszynie , widziałam wielki ponton-tratwę wypełniony maluchami...to takie harcerskie szkolenia.
Moim celem była ławeczka- uroczyście otwarta dzisiaj-drugiego dnia imprezy . To projekt Anny Cichorz studentki wzornictwa UTP. Fundatorem jest pan Władysław Horabik ,który wymyślił sobie i poprosił znajomych aby zamiast kwiatów z okazji 70 lecia przeznaczyli trochę”grosza” na ławkę. Udało się! Podobno Bydgoszcz ma być miejscem wielu ławek o zaskakujących formach. Jedna jest już przy Operze Nova i także jest sponsorowana przez pana Władysława.
Jest magiczne krzesło co spełnia życzenia lecz widzę dzieci na placu zabaw i tuż przy atrakcji rzeźbienia w lodzie.
Bryła lodu , piła, praca artysty. Po raz pierwszy oglądam efekt – podoba mi się. Dzieci mogły także pobawić się w lodzie i gdy się udało to miały na pamiątkę kolorową monetę steru!.
Teren przygotowany był doskonale, było miejsce na posiłek i kawę.
Dział promocji Urzędu Miasta miał swoje stanowisko a scena dla wykonawców szant i wielki telebim zapewniał doskonałą widoczność.
Zespół przygotowywał się do występu muzycznego a ja wiedziałam ,że powinnam zobaczyć jeszcze paradę jednostek na Brdzie.
Coraz więcej ludzi gromadziło się przy nabrzeżu i punktualnie o godzinie 17 Kapitan SnB Marta Sziłajtis-Obiegło – dała sygnał rozpoczynający regaty.
Prezydent Miasta pan Rafał Bruski ...wskoczył na stopień tramwaju i popłynął w dal rzeką Brdą!
Barwne kolorowe „pojazdy wodne” uformowały szyk i ruszyły na prezentację. Małe jachty ,które dotarły z różnych zakątków , kajaki i katamarany . Tramwaje wodne i Barka Lemara z Bydgoszczy. Trudno zliczyć lecz gdy pojawiła się łódź z Jamajki braw nie było końca. Pomysł dekoracji flagą wspaniały i zaskoczył wszystkich. Teraz już wiecie dlaczego napisałam „z odległych krańców”...
Miło spędziłam czas i oderwałam się na chwilkę od różnych spraw.
Zrobiłam zdjęcia i mam nadzieję ,że w części oddadzą nastrój na Wyspie Młyńskiej.
Ahoj do następnego roku !

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

BPE
BPE - 2016-06-19 20:27
aj....uwielbiam szanty - tak miło mi się kojarzą .......

pamar
pamar - 2016-06-20 19:01
Hehe :) Zula jak wszystko pamięta :) Ławeczka jest pierwszorzędna, ja od razu bym się ulokowała na przedostatnim miejscu :)

danach
danach - 2016-06-20 21:58
Ale super, kolorowo wyglada Brda a ławeczka faktycznie super a ja odwiedziałam Bydgoszcz tydzień wcześniej , ale też było pięknie o czym napiszę wkrótce :)

BoRa
BoRa - 2016-06-25 17:26
Bryły lodu latem? Pewnie długi nie postały, ale ja dzisiaj w ten upalny dzień chętnie bym stanęła blisko takiej zimnej rzeźby, nawet jeśli miałaby się zaraz rozpłynąć.

marianka - 2016-06-26 17:29
Super pomysł z tymi ławeczkami!

mamaMa
mamaMa - 2016-07-02 20:28
Z ogromna przyjemnoscia poplynelabym i ja wodnym tramwajem i usiadla na jednej z arcyciekawych laweczek.
Bydgoszcz - brawo!

zula - 2016-07-04 15:47
Bydgoszcz z niecierpliwością oczekuje !
:-)

Eugene
Eugene - 2016-07-12 14:48
Uczestniczyłaś widzę na całego -, super!

Małgorzata Zulczyk