Geoblog.pl    zula    Podróże    Valletta - Malta 2015    ...wakacje : Valletta !

...wakacje : Valletta !

Malta
Malta, ✈ Valletta

Dzięki Wam poleciałam do Norwegii, Paryża i Anglii, Lizbony lub dalej bo na Maderę i Kanary zgodnie z marzeniem BPE.
Prawda jest taka ,że konkurs wygrała Marianka .
Danach i mamaMa także dobrze ulokowały mnie w samolocie .
Myślę ,że nie będzie sprzeciwu ze strony Marianki gdy nagroda trafi w ręce osoby ,która tam jeszcze nie była?!
Może to dobry kierunek podróży na rodzinny wyjazd w czerwcowe czy jesienne dni?
Ciekawe co na to powie mamaMa i najmłodsza pociecha!.

Samolot pokonuje trasę Gdańsk – Malta w ciągu trzech godzin. Lot był wyjątkowo spokojny.
Nie było turbulencji , dzieci spały a rodzice odpoczywali.
Pozostałe osoby były dziwnie milczące i ciche .Nie było głośnych śmiechów, dyskusji …po prostu to był inny lot .
Z lotniska można pojechać do hotelu taksówką lub autobusem miejskim o symbolu : X1, X2, X3 lub X4
Wygodną formą jest skorzystanie z busa lotniskowego: Poczytaj TUTAJ
W Polsce na stronie Wizz Air zamówiłam transfer lotnisko - hotel - lotnisko. Cena za przejazd to dziesięć euro w obie strony. Wydrukowałam bilety lecz trudności miałam ze znalezieniem stanowiska odjazdu.
Pamiętajcie nie ma nigdzie na lotnisku logo Wizz Air trzeba szukać Maltatransfer (czerwone literki).
Zebrana niewielka grupa rusza do pojazdu i pierwsza niespodzianka to wejście z innej strony do busa.
Obowiązuje w tym kraju ruch lewostronny. Uważajcie na przejściach oraz na przystankach autobusowych.
Nocleg zarezerwowałam w stolicy kraju Valletta. Hotel ”Castille” zaoferował mi wygodny pokój łącznie ze śniadaniem lecz w cenie dosyć wysokiej. Myślę ,że w koszt ponad pięćdziesięciu euro wliczony był fantastyczny widok z tarasu i okien restauracji.
Dzień był pełen emocji lecz dosyć szybko zasnęłam.
Jutro o poranku ruszymy na spacer ulicami miasta.

Eugene
Eugene - 2015-04-20 21:11
To czekam na zwiedzanie Valetty a może też i okolic?

marianka - 2015-04-20 21:15
Ooo, ale się cieszę! I z wygranej, ale i przede wszystkim z tego, że wreszcie udało Ci się wybrać na Maltę. Prawda, że cudna jest?
A przekazanie mapy jako inspiracji komuś, kto jeszcze na Malcie nie był, to świetny pomysł!;)

Bardzo ciekawa jestem Twojego spojrzenia na ten kraik (zwłaszcza, że sama chciałabym niedługo ruszyć ze wspomnieniami stamtąd;)). I jutrzejszego spaceru;)

pamar
pamar - 2015-04-20 21:24
Dawne marzenie się spełni, gratuluję i czekam na relację. Ja też mam przewodnik po Malcie, bo miałam nadzieję, że odwiedzimy ją w 2014 roku. A tu rok się skończył i nic, także chętnie Ci potowarzyszę w tej podróży :)

BoRa
BoRa - 2015-04-21 08:44
A jednak Malta! Super. Będą sliczne zdjęcia. Juz wciskam 5*

BPE
BPE - 2015-04-21 08:58
Malta - fantastycznie ! tez planujemy, ale dogranie tych terminów urlopów z tanimi biletami jest co najmniej niemożliwe.........z niecierpliwością czekam na Twoja relację :-)

mamaMa
mamaMa - 2015-04-21 16:26
Malgosiu (i Marianko;-)) - dziekuje!
Mysle ze nagroda zacheci nas do wyjazdu, choc podejrzewam, ze Twoja relacja najbardziej:-)

Musze dodac, ze najmlodsza pociecha codziennie oglada ksiazeczke o kotku i Agatce:-)

Powtorze sie, ale jestes dobrym duchem tego podrozniczego portalu i dziekuje, ze z nami jestes:-)

danach
danach - 2015-04-21 19:49
Oj cieszę się ,że to Malta, pij wino aby nie rozregulować flory bakteryjnej a znam takie przypadki !
mamaMa masz rację Zula to dobry duch tego bloga :)
Baw się dobrze !!!!

stock
stock - 2015-04-21 20:38
Malta od dawna mi chodzi po głowie, więc z przyjemnością przeczytam kolejną relację.

coati
coati - 2015-04-22 15:11
mówią - co się odwleka to nie ucieka - jesteś tego przysłowia potwierdzeniem!
miłego pobytu ;-)

Sylwina
Sylwina - 2015-04-30 22:13
Na Malte choruje od jakiegos czasu moze kiedys to piekne miejsce uda mi sie zobaczyc

mirka66 - 2015-05-26 12:39
Oj,ja tez choruje na Malte :)

Małgorzata Zulczyk