Geoblog.pl    zula    Podróże    Wiedeń - Austria 2015    ...koniecznie Wiedeń !

...koniecznie Wiedeń !

Polska, Bydgoszcz

..."Koniecznie… koniecznie… Wiedeń.
To już nie marzenia to czyny!...."
Komentarz o tej treści dodałam po oglądnięciu filmu o katedrze Św. Szczepana,który został zamieszczony TUTAJ .
Jak się rzekło tak ,to i maszyna ruszyła.
Wiem ,że do stolicy Austrii dojechać można najtaniej z Warszawy autobusem –firma przewozowa PolskiBus.
Cena w zależności od godziny i promocji – waha się od czterdziestu do osiemdziesięciu złotych.
Można „spotkać” bilety w bardzo atrakcyjnej cenie lecz tu potrzeba wysiłku w szukaniu i …szczęścia. Czas przejazdu autobusu niestety ponad dwanaście godzin .
Druga alternatywa to przejazd pociągiem z Warszawy do Wiednia. Bilet w jedną stronę kosztuje od 29 do 39 euro a czas przejazdu to około dziesięć godzin.
Samolot z Warszawy pokonuje trasę w godzinę i troszkę lecz cena biletu wynosi ponad czterysta złotych .
Dokonałam wyboru biletu …jeszcze nie zarezerwowałam lecz wiem także ,że noclegi w Wiedniu nie należą do azjatyckich.
Muszę przeznaczyć na ten cel około dwieście złotych i dokonać rezerwacji jak najszybciej !
Zapytasz może: dlaczego? Już wyjaśniam.
BĘDĘ w Wiedniu …
...będę w Filharmonii Wiedeńskiej na Koncercie Sylwestrowym lub Noworocznym 2015/2016…gdy los się do mnie uśmiechnie !
Ooooo słyszę jęk lecz już piszę jak można załatwić bilet na koncert !.

Należy
na stronie : OPERA najpierw dokonać logowania.
Następnie wybrać rezerwację biletów Koncert Sylwestrowo-Noworoczny 2015/2016 .
Termin rezerwacji nie ma znaczenie lecz należy uczynić najpóźniej do 28 lutego 2015 .
W marcu zostanie przysłane powiadomienie o …bilecie!.
Dopowiem jeszcze ,że dzisiaj gdy pisałam te słowa to chętnych było : 290.234 lecz spróbować WARTO !.
Bilety są od 25 euro do 1090 euro !
Lecę i będę …gdy wygram ? !

Do zobaczenia w Wiedniu.

optymistka zula :)

pamar
pamar - 2015-01-25 20:09
Ale ten Wiedeń to dopiero za rok będzie?

zuzkakom
zuzkakom - 2015-01-25 20:21
O! No to powodzenia, trzymam kciuki żeby bilet dla zuli się znalazł :)

BPE
BPE - 2015-01-25 20:21
powodzenia - życzę Ci tej wygranej z całego serca !

mamaMa
mamaMa - 2015-01-25 23:25
Zulo kochana, my tutaj kciuki trzymamy i wiemy, że pewne rzeczy po prostu się dzieją, jak się w nie zaangażuje całe "niebo"!
Do zobaczenia i poczytania w Wiedniu:-)

jowa31
jowa31 - 2015-01-26 00:34
Zula!
powodzenia w losowaniu, no dobra przyznam się "zmałpowałam" Cię

BoRa
BoRa - 2015-01-26 08:44
Zula kto jak nie Ty? Przecież zawsze wygrywasz. Trzymam kciuki, za ten tani bilet, a w razie gdyby ...to pamiętaj w maju Wiedeń jest najpiękniejszy.

marianka - 2015-01-26 09:20
Zulo kochana, koncentruję mocno myśli i kciuki, żeby tylko się udało! Koncert noworoczny w Wiedeńskiej Operze to jest dopiero coś! Mam nadzieję, że Twoja dobra karma wróci do Ciebie!
A nawet jeśli nie, to i tak mam nadzieję, że o Twoim Wiedniu poczytam;)

Eugene
Eugene - 2015-01-26 10:32
Być na koncercie Noworocznym w Wiedniu to marzenie wielu do których i ja należę, może kiedyś…, ale Tobie szczerze życzę abyś wylosowała bilet na któryś z koncertów wiedeńskich a przy okazji pochodziła po Wiedniu.
Pozdrawiam.

danach
danach - 2015-01-26 10:50
A może wszyscy spróbujemy wygrać bilet dla Zuli ?
Powodzenia Zula, Ty masz szczęście to wygrasz !

zula - 2015-01-26 14:57
@ pamar- tak to prawda lecz takie są realia aby kupić bilet. Zresztą niektóre wyprawy planuje się na długo przed wyjazdem. Dla mnie Wiedeń to już...wyprawa! :)
@ jowa31 - i o to chodziło !
@ BoRa...uśmiechnęłam się !
@ danach dzięki za pomysł ale to już by nie była moja wygrana!

Wszystkim dziękuję za kciuki,niebiosy i myśli oraz szczęście w losowaniu !

lorien
lorien - 2015-02-14 06:27
O rany! Mojej Mamie się marzy koncert noworoczny, też spróbuję, a nuż!

Konyack
Konyack - 2015-02-17 11:30
Zulu Droga, to ja, żeby zwiększyć Twoje szanse, NIE dopiszę się do listy oczekujących. Będę natomiast trzymał kciuki i oczekiwał niecierpliwie na relację z przechadzania się po czerwonych dywanach w CK westybulach...

zula - 2015-03-02 17:11
"...Okres rejestracji biletów na koncert w 2016 - Nowy Rok zakończył się z końcem lutego. Wszyscy uczestnicy zostaną poinformowani w ciągu kilku dni o wynikach "...
Taki oto wpis ukazał się ( w wolnym tłumaczeniu) na stronie Opery. Zarejestrowanych chętnych na koncert było ponad 350 tyś!
Ano zobaczymy?! :)
Napiszę co było dalej...