Geoblog.pl    zula    Podróże    Hiszpania - Katalonia - Październik 2013 i Maj 2018    Bydgoszcz...przemyślenia przed lotem!

Bydgoszcz...przemyślenia przed lotem!

Polska, Bydgoszcz

Myślę jak ruszyć z kolejną „opowieścią” z wyjazdu.
Może na początek niech będzie …żal , rozgoryczenie a chwilami wściekłość ,że mieszkam w Polsce „bee…e „ .
To prawda bo jak tłumaczyć fakt ,że z Bydgoszczy lata tylko jeden niskokosztowy przewoźnik .
Ilość kierunków w ciagu całego roku ogranicza się do pięciu miast położonych na wyspach brytyjskich i jednego portu w Niemczech.
Rozumiem ,że mieszkańcy pokochali pracę w tamtych rejonach lecz co z pozostałymi… ”emerytami ”, turystami .
Co z osobami , które chciałyby lecieć z „miasta BE” i za dwie godziny być w Rzymie , Bergamo, Paryżu ,Wenecji a może Oslo lub Sztokholmie…nie wspomnę już o Sardynii czy Madrycie.
Dla uzupełnienia tematu dodam jeszcze ,że LOT zamyka połączenie Bydgoszczy z Warszawą . Fatalne decyzje a tłumaczone tym, że samolot nie ma obłożenia. Pięknie, prawda?!
Nie wiem co zrobić ? …może usiąść na lotnisku z przygotowanymi propozycjami lotów i przeprowadzić sondę wśród wylatujących ? Może biura turystyczne powinny zadbać o mieszkańców grodu nad Brdą i organizować wyjazdy monitując ,że coś należy logicznego zrobić z wylotami ?.
Rozumiem ,że uruchomienie nowego kierunku lotniczego to nie nowy autobus pomiędzy jedną dzielnicą a drugą ale panowie w urzędach proszę o nowe kierunki lotów.
Bydgoszcz to prężne przemysłowe miasto , liczące się w skali Polski . Tutaj organizuje się wiele imprez sportowych , festiwali muzycznych i filmowych . Żal ,że nowe hotele nie zapełniają się przybyszami z Niemiec ,Francji , Włoch i Hiszpanii czy Holandii . Miasto położone jest w pięknej okolicy i godne jest odwiedzin.
Uwaga: od grudnia 2013 roku zbierane są podpisy pod petycją w sprawie lotów z bydgoskiego lotniska.
Ulżyłam sobie choć czy ktoś ważny z władz miasta poczyta?.

Pakuję torbę podręczną , kanapki i …lecę !
Mam tani bilet i jadę na piękne choć małe lotnisko aby za dwie godziny być w Hiszpanii a właściwie w Katalonii.
Do końca października było połączenie …niestety do kwietnia 2014 roku loty są zawieszone.
Aż żal serce ściska bo w grudniu w Gironie można zobaczyć słońce , którego tak bardzo brakuje w mym mieście .

Mirka66
Mirka66 - 2013-11-20 19:36
Oooo! i kolejna fajna wyprawa.Katalonia jest super.

BoRa - 2013-11-20 19:52
Trzeba łapać to co jest, w sumie co roku zmieniają się kierunki i chętnym coś tam zawsze przypasuje.
Pisz szybko, bo czekam na relację z Katalonii.
pozdrawiam,

pamar
pamar - 2013-11-20 21:17
Ależ super. Jestem po uszy zakochana w Hiszpanii, więc czekam na dalszą relację :)

genek
genek - 2013-11-20 21:51
ja tam bym się cieszyl ze lotnisko jest w Bydgoszczy , a nie na przykład w Toruniu...

zula - 2013-11-20 22:13
...no dobrze ,że nie Toruń !
Cieszę się ...lotnisko mamy w mieście - 10 minut od centrum tylko niech samoloty latają na południe Europy ;)

tasiemiecc
tasiemiecc - 2013-11-21 07:50
Chętnie poczytam o Katalonii, bo u mnie zastój wyjazdowy

marianka - 2013-11-21 10:50
Ha, to chyba stały 'zimowy' problem. Mimo, że naprawdę grzechem byłoby narzekać na niedobór połączeń lotniczych z Krakowa, to jednak na zimę większość interesujących niskokosztowych 'ciepłych' jest też zamykana. Tak samo jak w Bydgoszczy zostają głównie wyspy brytyjskie i mroźna północ. No ale widocznie takie są prawa rynku i większość ludzi nie chce latać latać na południe poza sezonem wakacyjnym...

danach
danach - 2013-11-21 14:03
oj wiedziałam,że Zula coś nam na osłodę jesiennych dni przygotuje, już się nie mogę doczekać - Katalonia super !!!

BPE
BPE - 2013-11-21 15:53
zgadza się....prawo rynku.....Ty się martwisz, ze nie masz czym dolecieć na koniec Europy, a ja, ze nie mam czym dojechać do pobliskiej miejscowości.......
cudowny pomysł na te jesienne dni - czekamy na relację :-)))

marianka - 2013-11-21 20:01
Tak sobie pomyślałam, że może za to wiadomość o dzisiejszej wielkie wyprzedaży w LOT osłodzi lotniczy smutek?
Niskie ceny lotów robią wrażenie i mimo, że głównie z Warszawy, to nie mogłam się powstrzymać i muszę przyznać, że coś już upolowałam na wiosnę.

Może link się przyda:
;)

zula - 2013-11-21 20:22
Marianko od rana byłam na stronie LOTu ...i także coś wybrałam - tylko aby się udało !!

marianka - 2013-11-22 08:30
Ooo, Zula, rewelacja;) Uchylisz rąbek tajemnicy;)?

zula - 2013-11-22 09:41
Tak !!!- na koniec opisu z Katalonii :))

marianka - 2013-11-22 12:33
Nie mogę się doczekać;) Mogę się założyć, że kierunek będzie z gatunku ciepłych!!;)

zula - 2013-11-22 14:02
...jak ja lubię takie turystyczne "zgadywanki" ;)
Tak -będzie z ciepłych ...bo to już podróż wiosenna i z koniecznosci musi odbyć się do 13 kwietnia (takie LOT stawia warunki!) choć uwielbiam maj .

mamaMa
mamaMa - 2013-11-24 13:15
Jak czytam komentarze to sobie myślę, że czasem warto się głośno "poskarżyć" - jakby niebo na żądanie przynosiło rozwiązanie!!!
Katalonia osłodzi nam tzw. pół roku zmroku!!!

BoRa - 2013-12-07 00:22
:-)

zula - 2022-05-25 11:23
Wspominam i czytam po latach...ruszamy!

Małgorzata Zulczyk