Geoblog.pl    zula    Podróże    Hiszpania- Barcelona...urlop? - Kwiecień 2013    ...wielki finał w Barcelonie !

...wielki finał w Barcelonie !

Hiszpania
Hiszpania, Barcelona

Ostatnia godzina w Barcelonie .
Idę w kierunku autobusu na lotnisko . Widzę ciekawe oznakowanie nazwy ulicy , potem mijam niewielki kościół i fotografuję kwiaty.
Bilet na główne lotnisko Barcelony kosztuje około 6 euro . Autobus pokonuje trasę w trzydzieści-czterdzieści minut .
Lotnisko T2 z , którego lecą samoloty należące do tanich przewoźników - miedzy innymi do Polski jest nowe , przestronne .
Wracam linią węgierską i tu jakby …fotele luźniejsze …a pasy dłuższe . Myślę …schudłam może choć „ ździebko ” !?.
Tylko się ruszać i zwiedzać świat .
Na płycie lotniska stoi samolot duży i już mi się marzy …

To już koniec wakacji… "urlopu" , który trwał zaledwie dwa dni lecz jak wiele radości doświadczyłam .
Oj piszę nieprawdę …bo najpierw były bolące nogi i zmęczenie a potem szczęście.
Był to wyjazd z tych „szalonych” , spontanicznych i nieoczekiwanych …wyjazd z „okruchem młodości !”.
Uwielbiam te chwile i chciałabym abym mogła przeżyć coś jeszcze nie jeden raz !.
Chciałabym powrócić do Barcelony .
Chciałabym :
- zobaczyć wnętrze Familia Sagrada i Katedry św. Eulalii,
- zwiedzić Park Guell – zobaczyć ogród , park i punkt widokowy ,
- wejść do Casa Mila , zwiedzić pierwsze piętro a potem spojrzeć z dachu na miasto,
- usiąść na plaży o zachodzie słońca i w oddali zobaczyć olbrzymia złotą rybę ,
- wieczorem zaś przy Magicznej fontannie patrzeć … słuchać i podziwiać,
- przejechać tramwajem po wzgórzach i zobaczyć migoczące światła miasta .

Turysto , może podpowiesz co jeszcze powinnam zobaczyć w tym pięknym mieście ?!.

BPE
BPE - 2013-05-06 17:47
ja Ci nie podpowiem, bo nie byłam, ale życzę Ci powrotu i zobaczenia całej listy !

BoRa
BoRa - 2013-05-06 21:38
Ja też nie podpowiem, ale jeśli kiedykolwiek dane mi będzie zwiedzać Barcelonę to na pewno wg Twojej listy :-)

danach
danach - 2013-05-06 23:43
Koniecznie trzeba zobaczyć Wzgórze Montjuic, gdzie jest Miasteczko zapełnione budowlami z całej Hiszpanii oraz Muzeum Juana Miro.
A co z Picassem ? uważam,że warto tam zajrzeć , także warto zwiedzić piękne Oceanarium.
Stanowczo 2 dni to za mało ale i tak wiedziałaś wiele , brawo za wspaniałą wycieczkę

marianka - 2013-05-06 23:50
Ja potwierdzam, że warto zobaczyć Montjuic i muzeum Picassa. Oraz wybrać się na poranno niedzielny targ;)

Ale poza podpowiedziami, to przede wszystkim życzę jak największej ilości nowych podróżnicznych marzeń - to one utrzymują nas w działaniu!!;)

tealover
tealover - 2013-05-08 22:38
ja muszę tam wrócić na Gran Derbi :0))

Ewa
Ewa - 2013-05-10 16:54
Małgosiu, opisujesz pięknie miejsca, które widziałaś. Jest niedosyt a więc życzę powrotu do Barcelony abyś zrealizowała to co chciałabyś...., proszę weź pod uwagę uczestnictwo koleżanki z ławy szkolnej również..w tej nastepnej wyprawie

zula - 2013-05-11 08:13
Cenne są podpowiedzi- dziękuję !
@koleżanko z ławy szkolnej - :))
wpisuję na listę !
planuj urlop lecz krótki może na wrzesień ?

pamar
pamar - 2013-05-11 10:52
Lista miejsc do odwiedzenia - super. Popieramy Montjuic. Spędziliśmy tam cały dzień, spacerując i zwiedzając. I dorzucamy Muzeum Figur Woskowych. Jest tuż przy La Rambli. Może nie kojarzy się z Barceloną, ale my się tam naprawdę świetnie bawiliśmy. A w upalny dzień, biegając po mieście, warto tam wpaść i odpocząć od wysokich temperatur. Piękna relacja z podróży, pozdrawiamy :)

mamaMa
mamaMa - 2013-05-14 18:18
Zula, Zula - dwa dni a taki opis, ze sie nie chce w te "krotkosc" uwierzyc!
Powodzenia!
Wjazdow jeszcze bedzie wiele!
Wysylam zyczenie w niebo, do swiata, ktory lubi, jak sie z nim rozmawia!

zula - 2013-05-14 18:37
mamaMa ...z całego serca dziękuję za wysłanie życzeń w niebo,do świata!
wzruszyłam się...

Hania
Hania - 2013-05-16 00:18
Koniecznie kolorowe, grające fontanny. Ich ilość i przeróżnie układające się kształty, wszystko podświetlane zmieniającymi kolory reflektorami, do tego m. in. melodia Nad pięknym , modrym Dunajem, zapiera dech w piersiach. Tylko zatańczyć tam walca.
Mam piękne wspomnienia z Barcelony, ale i tak chętnie bym pojechała kolejny raz.
Grające fontanny od 21,00 lub 21,30 w sezonie!

Małgorzata Zulczyk