Geoblog.pl    zula    Podróże    Hiszpania- Barcelona...urlop? - Kwiecień 2013    Barcelona i FC Barcelona !

Barcelona i FC Barcelona !

Hiszpania
Hiszpania, Barcelona

Wspominałam o dwóch skojarzeniach gdy słyszy się słowo Barcelona .
Gaudi to pierwsze a drugie to …FC Barcelona !.

Fani piłki nożnej w momencie wymienią nazwiska piłkarzy , wyniki meczów i daty rozgrywek .
Przyjadą do Barcelony z odległych miast Europy może i dalszych stron ? .
10 kwietnia w środę o 20.45 było sportowe wydarzenie - mecz między FC Barcelona a Paris Saint Germain .
Dzień wcześniej słyszałam okrzyki , wiwaty , prawie …zwycięstwa .
Dzisiaj wzmocniona była obstawa przy ważnych gmachach miasta , placach i nabrzeżu .
Widać było policję w samochodach i na rowerach . Na głównym deptaku La Rambla francuscy kibice zaznaczali swoją obecność w mieście .
Rozstawione były punkty ze sprzedażą biletów .
Spojrzałam na cenę i pomyślałam jaką wartość płaci się za bycie razem z drużyna, za bycie kibicem !.
Pomyślałam ,że moje podróżowanie także kosztuje lecz za jeden bilet wejścia na stadion zobaczyłabym wiele miast w Europie a może i coś więcej !?
Po powrocie do Polski poczytałam trochę o FC Barcelona czyli sławnej BARCA .
To klub sportowy założony w 1899 roku przez grupę Szwajcarów, Anglików i Hiszpanów .
Klub ma ponad sto sześćdziesiąt tysięcy członków i miliony wielbicieli na całym świecie zrzeszonych w ponad tysiąc fanklubach . Wielokrotnie zdobywał tytuły , puchary …lecz o tym nie będę się rozpisywać bo temat bardzo szeroki .
Poza sekcją piłkarską są rezerwowe i młodzieżowe piłki nożnej. Jest zespół koszykówki i nożnej kobiet i są także sekcje rugby i amatorskie .
O klubie BARCA poczytaj : TUTAJ
hasło przewodnie : „ żyj pasją” .
Wspomnienie kończę oficjalnym hymnem "Cant del Barça" .
Po zakończeniu meczu zawsze rozbrzmiewa z głośników i kibice na stadionie śpiewają klubowy utwór .
Możesz posłuchać – jest w multimediach poniżej .

ciag dalszy nastąpi – po meczu ...

Multimedia (1)
  • rozmiar: 1,67 MB  |  dodano 1 rok temu

irena2005n
irena2005n - 2013-05-06 00:25
super....poczuć taki klimat...

mirka66 - 2013-05-06 09:07
No tak ......barcelonski konik.:)))

irena2005n
irena2005n - 2013-05-06 09:09
i duma Barcelony...

danach
danach - 2013-05-06 10:48
nieźle tak popatrzeć na codzienne życie miasta

marianka - 2013-05-06 12:31
Pamiętam jak na mojej pierwsze, szkolnej wycieczce do Hiszpanii, do kraju Basków, koleżanka obiecała przywieźć bratu szalik słynnej Barcy.
Problem w tym, że próbować kupić ten szalik w regionie jego sportowych wrogów to istne samobójstwo!;)
Na szczęście się udało, choć trzeba było to zrobić tak, żeby się z nim nie afiszować:D

mamaMa
mamaMa - 2013-05-14 18:13
Och, maszyneria pasji doprowadzona do glosnego szalenstwa!!!
Dla wrazen i poczucia jednosci moze nawet warto;-)

tealover
tealover - 2013-07-12 13:16
Spędziłam w Barcelonie tydzień, ale celowo nei zwiedziłam stadionu, bo obiecałam sobie, że gdy będę już duża, to przylece tutaj na GranDerbi :D (mecz FCB -RM)

BPE
BPE - 2016-09-02 13:39
ha....zawsze się zastanawiałam jak można płacić tyle za oglądanie jak stado spoconych facetów biega przez 1,5 godziny za świńskim pęcherzem.......

zula - 2017-03-05 08:48
@ Blanko ujełaś humorystyczne!
Pasja ma różne oblicza... w sporcie...wyprawach i w wielu jeszcze innych ,, szaleństwach,,
:-)

Małgorzata Zulczyk